Ciekawostki

13,68 m2...

Nowy mozaikowy rekord!

W minioną sobotą mieliśmy przyjemność wziąć udział w otwartym dniu medialnym w jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce - Aquaparku w Redzie. Był to festyn pełen atrakcji rodzinnych, nie tylko w wodnym klimacie. Jako RubiART zostaliśmy zaproszeni, aby stworzyć coś niezwykłego, oczywiście z kostek Rubika :) Główną częścią naszego stanowiska była zatem mozaika z kostek, przedstawiająca rekina w radosnym, animowanym wydaniu.

Wybór tematu pracy nie był przypadkowy, gdyż w tym aquaparku można faktycznie popływać z rekinami! Kto nie wierzy niech łapie za kąpielówki i przekona się na własne oczy! :)
Wraz z Patrykiem Milewczykiem przeprowadziliśmy szereg pokazów speedcubingowych, które przez 8 godzin szokowały odwiedzających. Cytując Patryka: „Tylu udanych prób blindfolda pod presją widzów nie zrobiłem nigdy!" Oby przełożyło się to na kolejne blindowe sukcesy na zawodach!

Praca przedstawiająca rekina jest jednocześnie największą polską mozaiką zbudowaną z kostek Rubika. 4212 kostek to nowy rekord kraju! Poprzedni został poprawiony o 36 kostek. Mozaika Pikachu wykonana w 2016 roku składała się z 4176 kostek. Była również pierwszą dużą mozaiką, którą RubiART ustawiło w pionie, co robiło dodatkowe wrażenie.

Podczas imprezy w Redzie plenerowe studio rozstawiło również Radio Z, gdzie Justyna Dżbik oraz Kamil Nosel prowadzili relację live z wydarzenia.  Nie zabrakło wywiadu dotyczącego kostkin :) Miałem okazję pochwalić się dokonaniami naszej kadry w Paryżu, opowiedzieć nieco o zasadach turniejowych, tajnikach układania bez patrzenia, stopami oraz przybliżyć zasady szybkiego mozaikowania :) Imprezę zakończyliśmy o godzinie 18:00, ale zamiast grzecznie jechać do domu, jak przystało na speedcuberów, do nocy gadaliśmy o... speedcubingu:)

Autor: Adam Polkowski

Witam serdecznie każdego, kto zechciał przeczytać te kilka słów, które chciałbym o sobie napisać:)
Idąc śladem mojego przyjaciela Adasia Joksa, zast…

inne z kategorii