Ciekawostki

Na chwilę przed Mistrzostwami Polski...

Przed nami najważniejsza impreza tego sezonu - Mistrzostwa Polski. Już jutro poznamy pierwszych mistrzów kraju a do końca tygodnia przekonamy się, komu udało się obronić tytuł. Najwięcej emocji budzi oczywiście podium w 3x3x3, gdzie tym razem spotkają się praktycznie wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki naszego kraju - w tym zwycięzcy dwóch ostatnich mistrzostw i aktualny rekordzista Polski w średniej. Patrząc na poziom zawodników - w finale wszystko może się zdarzyć :)  

Ciekawa rywalizacja może się wywiązać w 4x4x4, gdzie zmierzą się zawodnicy ze ścisłej krajowej czołówki. Wojtek Knott od dłuższego czasu prezentuje rewelacyjną formę, ale tuż za nim, w równie dobrej formie, plasuje się Michał Rzewuski, a o krok za nim Maciek Czapiewski.  Nie bez szans pozostaje również Michał Halczuk, który od kilku lat jest nie do pokonania w 5x5x5. Ale mimo, że w 6x6x6 i 7x7x7 zgromadził na swoim koncie mnóstwo rekordów w ubiegłym roku uległ Przemkowi Kalecie. Czy w tym roku Michał powalczy o swoje? W 2x2x2 czarnym koniem zdaje się być Maciek Czapiewski, ale pikanterii tej rywalizacji dodaje obecność kolejnych w rankingach Piotra Tokarskiego, Jana Zycha, Łukasza Burligi i Michała Pleskowicza.  

Układanie stopami... cóż obecność mistrza i rekordzisty świata Jakuba Kipy oraz vicemistrza świata Wojtka Knotta nie pozostawiają złudzeń. Tutaj walka rozegra się o trzecie miejsce.  Z kolei w OH pojawi się w tym roku Michał Pleskowicz, który po niedawnym rekordzie Europy na pewno zechce odzyskać tytuł mistrza kraju. Przeszkodzić mu w tym mogą kolejni na liście - Przemek Kaleta, Igor Kowalczyk i Karol Zakrzewski.  MIstrzostwo w FM-ie po dwóch latach ma szansę trafić do nowego właściciela - tę możliwość daje nieobecnocść Grześka Łuczyny. W kolejce po złoto przoduje nowy rekordzista kraju w średniej Marcin Stachura, łatwo skóry nie odda też rekordzista w singlu - Wojtek Szatanowski. Nieobecność Marcina Kowalczyka otwiera rywalizację w blindzie i multiblindzie. W tej drugiej największe szanse powodzenia mają Kamil Przybylski i Witali Bułatow. Ta dwójka wraz z Danielem Chudeckim i Krzysztofem Boberem stanie w szranki klasycznej blindowej rozgrywce. Witali ma też największe szanse w układaniu dużych blindów. 

W skewbie czekają nas emocje na światowym poziomie. Gwarantuje to obecność naszych mistrzów i rekordzistów - Jonatana Kłosko, Michała Rzewuskiego i Łukasza Burligi. Zdaje się, że tej trójce nikt nie jest w stanie odebrać zwycięstwa :) Podobnie wygląda sytuacja w clocku, z tym, że pewniakiem tu jest Wojtek Knott - mistrz świata, Europy, który od dwóch lat nie oddaje też tytułu kraju. W piramidzie spotkają się czołowi polscy zawodnicy - wszyscy ze średnimi sub 3 i wszyscy w formie. Tu zadecyduje dyspozycja dnia. Z kolei megaminx to starcie dwóch rekordzistów kraju - o tytuł mistrzowski zawalczą Jan Zych i Ernest Seroczyński. Ubiegłoroczny mistrz w square-1 będzie musiał zmierzyć się z nowym rekordzistą kraju. To jedna z najbardziej nieprzewidywalnych konkurencji i, szczerze mówiąc, ciężko wytypować zwycięzcę.   

inne z kategorii