Ciekawostki

Rewelacyjne narzędzie dla organizatorów!

Większość z nas zna Jonatana Kłosko z rewelacyjnych wyników w skewbie (a przypominamy, że ma na swoim koncie dziewięć WR-ów w tej konkurencji :)). Nieco mniej z nas wie, że od dłuższego czasu Jonatan jest członkiem Zespółu Programistycznego WCA, odpowiedzialnego za zarządzanie oprogramowaniem, czyli stroną internetową, programami generującymi algorytmy mieszające i narzędziami administracyjnymi. Właśnie zaprezentował speedcubingowemu światu nową aplikację, która sprawi, że życie organizatorów stanie się łatwiejsze. 

Od dzisiaj każdy, kto organizuje oficjalne zawody będzie mógł skorzystać z tego urządzenia Groupifier. O tym, do czego zostało stworzone i jak działa najlepiej opowie sam twórca.

„Najogólniej mówiąc aplikacja ma na celu podział zawodników na grupy oraz, co się z tym wiąże, generowanie kart wyników, rozpisek dla każdego zawodnika i ogólnej rozpiski dla każdej konkurencji. Istnieje możliwość sortowania poziomem (po rankingach) i oczywiście karty wygenerowane są w odpowiedniej kolejności (koniec ręcznego sortowania!). Narzędzie przydziela również sędziowanie i mieszanie (wybiera najszybszych mieszaczy dla każdej grupy - jednak nie dopuszcza do przypadków mieszania zbyt dużej liczby konkurencji przez najlepszych, o ile to możliwe unikane jest również mieszanie i układanie pod rząd). Jest też wsparcie dla konkurencji odbywających się równolegle, czego najbardziej adekwatnym przykładem jest FM. Powiedzmy, że odbywa się w trakcie 3x3x3: istnieje możliwość wygenerowania osobnych grup dla osób układających FM-a, więc mogą sobie ułożyć na początku/końcu konkurencji. Aplikacja jest zintegrowana z WCA, dzięki czemu na kartach wyników wyświetlane są zarówno cutoffy, jak i DNF limity (po wcześniejszym podaniu ich na stronie WCA, co ostatecznie i tak będzie konieczne ze względu na liczne aplikacje korzystające z tych danych)."

Jonatan zadbał również o delegatów, ponieważ aplikacja ustawia na stronie WCA ilość grup scrambli dla każdej rundy, co w połączeniu z TNoodle pozwoli na generowanie scrambli w zasadzie jednym kliknięciem. 

To program marzenie, na którzy wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem, a który pozwoli małym nakładem czasu załatwić wszystkie problemy, z którymi mierzyli się dotąd organizatorzy. Od tej pory sortowanie po wynikach, czy konkurencje równoległe nie będą już wyzwaniem a mają ogromną szansę stać się wręcz normą - i to przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i pracy :) 

NIe pozostaje nam nic innego, jak z nowym entuzjazmem zabrać się do organizacji oficjalnych imprez, a Jonatanowi z tego miejsca gratulujemy wspaniałego projektu i już teraz bardzo dziękujemy! I oczywiście trzymamy kciuki za kolejne wyzwania i życzymy wielu sukcesów! :)  

inne z kategorii