Działalność oficjalna

Michał Rzewuski zwycięzcą turnieju w Piotrkowie Trybunalskim!

Za nami kolejny weekend kostkowych zmagań i I Ogólnopolski Turniej w „Speedcubingu” o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wzięło w nim udział prawie 100 zawodników, którzy zmierzyli się w 10 oficjalnych konkurencjach. 

W 3x3x3 najszybszy ponownie okazał się Michał Rzewuski, który zakończył rywalizację ze średnią 8.63 s. Drugie miejsce wywalczył Jonatan Kłosko z wynikiem 9.49 s. a trzecią lokatę Jakub Kipa z rezultatem 9.70 s. Lider 3x3x3 okazał się również najlepszy w układaniu skewba, gdzie zwyciężył ze średnią 3.40 s. 2x2x2 wygrał Piotr Tokarski (3.04 s.), a 4x4x4 i 5x5x5 - Wojciech Knott (z wynikami odpowiednio 36.51 s. i 1:06.72).

Duża niespodzianką była obecność na turnieju Grzegorza Jałochy, który pojawił się po długiej przerwie. Okazało się, że Grzesiek nie stracił swoich umiejętności i zwyciężył w układaniu kostki z zamkniętymi oczami wynikiem 28.91 s. Z kolei w układaniu najmniejszą liczbą ruchów najlepszy rezultat (31 ruchów) uzyskał aktualny rekordzista kraju Wojciech Szatanowski. 14.00 s. to zwycięska średnia w układaniu trójki jedną ręką, która trafiła w ręce Igora Kowalczyka. Tymon Kolasiński wykręcił najlepszą średnią w piramidzie i zdobył złoto wynikiem 3.10 s.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Ernest Seroczyński, który średnią 52.44 s. (i singlem 43.64 s.) nie tylko wygrał megaminxa ale też poprawił rekordy Polski w tej konkurencji. Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie Cube Comps Piotrków Trybunalski 2017.

Dziękujemy zawodnikom za dwa dni kostkowego zakręcenia i przy okazji gratulujemy uczestnikom, którzy w losowaniu dzięki szczęśliwym rękom wiceprezydenta miasta oraz dyrektora OSIR-u, zostali posiadaczami 10 kostek Valk3 w limitowanej wersji Aqua Blue.

zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć a miastu gratulujemy speedcubingowego debiutu i mamy nadzieję, że zobaczymy się tam za rok :) 

inne z kategorii