Działalność oficjalna

Gdańsk wychodzi na prowadzenie!

Nowy lider ankiet!

Gliwice nie miały okazji długo cieszyć się pozycją lidera tegorocznych ankiet. Po kolejnej turze na czele zestawienia znalazł się GLS Cup I 2017 - pierwszy w tym roku turniej z cyklu Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Organizatorom GLS-a bardzo zależało na poprawie uwag i niedociągnięć zanotowanych w ubiegłym sezonie, a które wówczas przyczyniały się do słabszych not, głównie o oświetlenie stanowisk startowych. Gruntowny remont, który przed startem ligi przeszła Sala Morska był tutaj kluczowym czynnikiem. Przycznił się on do wysokich not związanych z przebywaniem na sali, zwłaszcza w kwestii układania i przebywania w strefie startowej, a zwłaszcza oświetlenia, które uzyskało teraz notę aż 9.81 - to najwyższa ocena w tym sezonie, niemal bliska ideałowi.

Bardzo wysoko został oceniony również techniczno-informacyjny aspekt turnieju, taki jak kontakt ze społecznością przed turniejem (9.25), prowadzenie zawodów (9.52) oraz prezentacja wyników (9.66). Nieco słabiej wypadła tym razem realizacja harmonogramu (7.89) i jest to element, nad którym organizatorzy będą pracować przy kolejnych edycjach. GLS Cup I otrzymał najwyższe noty w sezonie w osmiu z dwunastu elementów ocenianych przez zawodników, w tym za ogólną atmosferę wydarzenia, co jest dla turnieju ogromnym wyróżnieniem. Łącznie z notą delegacką 8.25 oraz bonifikatą za liczbę zawodników 0.26 turniej zdobył notę 9.32, co daje mu w tej chwili pierwsze miejsce rankingu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny zawody z cyklu GLS, by zobaczyć, jak organizatorzy poradzą sobie z kolejnymi wyzwaniami oraz na każdy kolejny turniej w naszym kraju. Z ogromną przyjemnością obserwujemy utrzymujący się wysoki poziom polskich zawodów i trzymamy kciuki za kolejnych organizatorów i kolejne turnieje. 

inne z kategorii