Działalność oficjalna

Kolejne zwycięstwo Michała Rzewuskiego w tym sezonie!

W minioną sobotę odbył się drugi turniej Gdańskiej Ligi Speedcubingu. 71 zawodniczek i zawodników z całego kraju wzięło udział w rywalizacji w gdańskim hotelu Novotel Marina, dla ośmiu osób był to speedcuberski debiut zawodniczy. Podczas, gdy młodzi adepci stawiali pierwsze kroki w swojej kostkowej karierze, ich starsi i bardziej doświadczeni koledzy z zaangażowaniem walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej i o pobicie własnych rekordów życiowych. 

Tym razem rozegrano pięć konkurencji. W 3x3x3 najlepszy rezultat - 8.11 s. - wykręcił (po raz kolejny w tym sezonie) Michał Rzewuski, który był dosłownie o krok od pobicia swojego PB i złamania bariery 8 sekund w średniej. Drugi czas turnieju - 8.89 s. - osiągnął Igor Ośmiałowski a trzecie miejsce wynikiem 9.55 s. zapewnił sobie Maciej Czapiewski. Najlepszy singiel turnieju (7.20 s.) i najlepszy czas finału (7.51 s.) należały do Michała Rzewuskiego ale na uwagę zasługuje też wynik Michała Bogdana, który w pierwszym ułożeniu swojej finałowej średniej wykręcił rezultat 7.79 s. :)

Michał Rzewuski, poza sukcesem w 3x3x3, zanotował na swoim koncie również wygraną w układaniu jedną ręką, gdzie pozycję lidera zapewnił sobie średnią 15.64 s. Bardzo udany turniej ma na swoim koncie Maciej Czapiewski, który zwyciężył w pozostałych konkurencjach - 2x2x2 (2.44 s.), 4x4x4 (36.60 s.) i 5x5x5 (1:14.14) i zgarnął sporą pulę punktów do klasyfikacji generalnej. Jak widać zapewnienia Maćka o intensywnym treningu przełożyły się na nowe besty i realne rezultaty. Komplet wyników turnieju znajdziecie na stronie Cube Comps GLS Cup II 2017.

Turniej zaczął się trochę niecodziennym wydarzeniem, a mianowicie uhonorowaniem przekroczenia granicy 100 zawodów przez Wojtka Szatanowskiego. Dla reprezentanta stolicy GLS Cup II były sto pierwszą imprezą w karierze i z ogromną przyjemnością organizatorzy uczcili ten fakt, tym bardziej, że taka okazja zdarza się bardzo rzadko. Wcześniej (w sierpniu 2015 roku) swój jubileusz obchodził Tomek Żołnowski. Na szanownego jubilata czekał okazjonalny tort oraz kostkowa mozaika. Więcej o jubileuszu Wojtka napiszemy w osobnym materiale ale korzystając z okazji gratulujemy Wojtkowi wspaniałego i imponującego doświadczenia speedcuberskiego.

Na zakończenie krótka fotorelacja ze wspólnego kostkowania. A już pod koniec następnego miesiąca Gdańsk zaprasza na GLS Cup III, pierwszy od dłuższego czasu dwudniowy turniej, gdzie poza sporą dawką kręcenia (pojawią się big cuby!) czeka na Was jeszcze sporo innych niespodzianek :) 

inne z kategorii