Działalność oficjalna

Śląska Liga na ostatniej prostej!

Tabela ligowa przed finałowym turniejem!

Przed nami ostatnia impreza trzeciej edycji Śląskiej Ligi Speedcubingu. Zobaczmy, jak wygląda tabela przed decydującym starciem i jak zmieniły się notowania zawodników po turnieju w Będzinie:  

1Mateusz Śliż367  ↑ +1 (2)
2Bartłomiej Owczarek364  ↓ - 1 (1)
3Jonatan Kłosko348  -
4Jan Zych342  ↑ +1 (5)
5Łukasz Burliga335  ↑ +1 (6)
5Wojciech Barciaga335  ↑  -1 (4)
7Wojciech Knott326    -
8Karol Zakrzewski319    ↑ +2 (10)
9Artur Kristof318  ↓ - 1 (8)
10Piotr Tokarski309     ↑ +2 (12)

Najważniejsza zmiana nastąpiła na pozycji lidera. Różnice na pierwszych dwóch miejscah pozostały bardzo niewielkie (kilka punktów), a na pierwsze miejsce wskoczył Mateusz Śliż, triumfator turnieju w Będzinie, który na swoim koncie ma w tej chwili 367 punktów. Tylko trzy mniej ma drugi w klasyfikacji Bartłomiej Owczarek, który musiał oddać Mateuszowi czołowe miejsce. Ale różnica między tymi zawodnikami jest tak niewielka, że jeżeli utrzymają swój poziom (a głęboko wierzymy, że tak będzie), o zwycięstwie mogą zadecydować setne. Trzecie miejsce zachował Jonatan Kłosko ale powiększyła się przewaga między nim a czołem rankingu. Swoją lokatę zachował również uplasowany na pozycji siódmej Wojtek Knott. 

O jedno oczko awansował Jan Zych, który z sumą 342 punktów zajmuje czwarte miejsce. Taką samą liczbę oczek mają na swoim koncie Łukasz Burliga i Wojciech Barciaga. Pierwszy awansował tam z szóstej lokaty, drugi - spadł z czwartego miejsca. Na ósmym miejscu zagościł Karol Zakrzewski, który awansował z 10 miejsca i zepchnął na dalszą pozycję Artura Kristofa - różnicą zaledwie 1 punktu. Stawkę zamyka Piotrek Tokarski, który również zanotował dwumiejscowy awans. Poza dziesiątkę wpadł Mateusz Fydrych, nieobecny na turnieju w Będzinie, a na pozycji 11 czai się do ataku Kamil Mieńko, któremu do dołączenia do najlepszych brakuje zaledwie 6 puntów. Całą tabelę możecie prześledzić na stronie Śląskiej Ligi 2016/2017

Pod koniec lipca, w Zawierciu, czeka nas ostatnie spotkanie Śląskiej Ligi i wtedy też dowiemy się, jak ukształtuje się finałowa dziesiątka. Mamy informacje, że zabraknie lidera klasyfikacji, więc jak widać - jeszcze wiele może się tutaj wydarzyć i trudno ze 100% pewnością rozdać karty. A to oznacza niesamowite emocje, na które już teraz czekamy! :) 

inne z kategorii