Działalność oficjalna

Jonatan Kłosko najszybszy w Byczynie!

W miniony weekend rozpoczęły się wakacje. Spora grupa speedcuberów świętowała je podczas kostkowych zawodów. Jednym z nich był Byczy Cube Race, który po raz pierwszy jako oficjalny turniej odbył się w Byczynie. Prawie 40 zawodników z całej Polski wzięło udział w 11 oficjalnych konkurencjach, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał delegat WCA Piotr Kózka.

W konkurencji głównej 3x3x3 najszybszy okazał się Jonatan Kłosko, który zakończył zawody ze średnią 9.21 s. Drugie miejsce z wynikiem 9.35 s. zajął Bartłomiej Owczarek. Trzecią lokatę rezultatem 9.41 s. wywalczył Szymon Malinowski, który jest też autorem najszybszego solva turnieju – 6.66 s.

W 4x4x4, 5x5x5 i 6x6x6 złote medale zgarnął Wojciech Knott zwyciężając z wynikami odpowiednio – 32.12 s., 1:05.52 i 2:17.90. Klasycznie też do niego należało zwycięstwo w Rubik's Clock – tym razem z rezultatem 5.78 s. Z siódemką najszybciej poradził sobie Szymon Malinowski (3:29.32) a z dwójką (2.42 s.), piramidą (3.56 s.) i skewbem (3.60 s.) - Łukasz Burliga. W układaniu jedną ręką najlepszy wynik wykręcił Karol Zakrzewski (13.89 s.) a w squarze niepokonany był tym razem Jan Zych (15.80 s.).

Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie Cube Comps Byczy Cube Race 2017.

W miniony weekend w Byczynie gościła nie tylko kostka. Zawodnicy mieli możliwość zmierzenia się również w rywalizacji speedstackingowej. A po zawodach... była piłka nożna i ognisko i wspólnie spędzony czas czyli tak, jak powinny zaczynać się wakacje. Żeby choć trochę poczuć byczyński klimat zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Tomasza Burligi :)

Gratulujemy organizatorom udanego debiutu na oficjalnych zawodach i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć w Byczynie. I będzie byczo! :)  

inne z kategorii