Działalność oficjalna

Kolejne zwycięstwo Michała Rzewuskiego w tym sezonie!

Gdańska Liga za półmetkiem!

Pod koniec czerwca, w pierwszy weekend wakacji, spotkała się również Gdańska Liga Speedcubingu. To już trzecie spotkanie tegorocznej edycji nadmorskich zmagań. Tym razem na zawodników czekały aż dwa dni rywalizacji w 11 oficjalnych konkurencjach. Sala Morska hotelu Novotel Marina zgromadziła tym razem prawie osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Na pozycji lidera w 3x3x3 – bez niespodzianek. Najszybszy ponownie okazał się Michał Rzewuski, który po ostatnio uzyskanej średniej sub 8 idzie jak burza. Tym razem zakończył rywalizację ze średnią 8.20 s. i najlepszym singlem turnieju - 6.99 s. Na drugim miejscu uplasował się Igor Ośmiałowski z wynikiem 9.13 s., a tuż za nim Maciej Czapiewski tym razem z rezultatem 9.39 s. Zapraszamy do obejrzenia nagrań finałowej dwunastki

Maciek zwyciężył też w swojej koronnej konkurencji 2x2x2 – z wynikiem 2.12 s. oraz z bardzo dobrym wynikiem (nowym PB) 31.51 s. zdeklasował rywali w 4x4x4. Obecność Michała Halczuka zdeterminowała wyniki w big cubach a samemu zawodnikami dała trzy złote krążki - w 5x5x5 (1:02.88), 6x6x6 (1:52.09) i 7x7x7 (2:49.82). W pierwszej rundzie tej ostatniej wykręcił dodatkowo nowy rekord kraju w średniej – 2.41.48. Duże emocje towarzyszyły układaniu wielu kostek z zamkniętymi oczami. Goszczący w Gdańsku po raz pierwszy Kamil Przybylski podjął się ułożenia 42 kostek. Niestety, próba zaatakowania rekordu świata tym razem się nie powiodła i z wynikiem 32/42 (59:44) zakończył rywalizację na drugim miejscu. Zwyciężył Witali Bułatow, który w czasie 57:58 ułożył 26 z 27 zadeklarowanych kostek. Z kolei w finale klasycznego blinda panowie zamienili się miejscami i to Kamil zdobył pierwsze miejsce zapamiętując i układając trójkę w 36.81 s.

Z kolei w 3x3x3 FM czołowe miejsce zapewnili sobie reprezentanci Gdańska. Piotr Kuchta i Marcin Stachura w trzech próbach uzyskali takie same średnie – 30.67. O singla zwyciężył Piotr, który w trzecim podejściu ułożył łamigłówkę za pomocą 28 ruchów.

W piraminxie zwyciężył Tymon Kolasiński, który zwycięstwo zapewnił sobie wynikiem 3.09 s. Trzeba tu wspomnieć o bardzo dobrym występie Tomka Kiedrowicza, który pojawił się na turnieju, zdecydował się wystartować... i zajął trzecie miejsce :) Okazuje się, że nasz rekordzista i mistrz potrafi jeszcze powalczyć z młodym pokoleniem :) Zupełnie bez niespodzianek przebiegła rywalizacja w skwebie. Ze średnią 2.82 s. i sporą przewagą zwyciężył w niej aktualny rekordzista świata Michał Rzewuski.

Warto też wspomnieć o sukcesach namłodszych uczestników turnieju, którzy z każdymi zawodami poprawiają swoje wyniki. Ich starty są źródłem niesamowitych emocji emocji zarówno dla nich samych jak i towarzyszących im rodzin i przyjaciół. Rośnie nam kolejne pokolenie speecuberów, którzy możliwe, że za kilka lat (o ile nie wcześniej) staną do walki o medale i rekordy :) A tymczasem zapraszamy chętnych do zapoznania się ze wszystkimi wynikami turnieju, które znajdziecie na stronie Cube Comps GLS Cup III 2017

Ale trzeci, półmetkowy GLS to nie tylko rywalizacja kostkowa. Najpierw był tort, „Sto lat” i moc życzeń dla Marcina Jakubowskiego, dla którego GLS Cup III był setną kostkową imprezą! A w sobotni wieczór spora część uczestników wzięła udział walce... przy siatce - po pierwszym dniu turnieju chętni rozgrali kilka towarzyskich setów siatkówki połączonych z ogniskiem :) 

Na koniec zachęcamy do zajrzenia do galerii zdjęć (tym razem rzeczywistość uwieczniał Tomek Kiedrowicz) oraz zapraszamy na kolejną dwuniową imprezę do Gdańska, już na początku sierpnia :) 

inne z kategorii