Działalność oficjalna

Poznańskie wyzwanie zakończone sukcesem!

Relacja z Poznań Side Challenge 2017!

To były najmniejsze i najbardziej nietypowe zawody w historii polskiego speedcubingu. Ale na świecie takich eventów pojawia się coraz więcej, więc niewykluczone, że i u nas częściej będą gościły w kalendarzu. Poznań Side Challenge było świętem tzw. konkurencji bocznych, czyli takich, które podczas klasycznych zmagań zwykle odbywają się w innej sali, równolegle i w której bierze udział zdecydowanie mniejsza liczba zawodników. A tym razem to na nich była skupiona cała uwaga! 

W Poznaniu spotkała się grupa 15 zawodników z całej Polski, które wzięła udział w rywalizacji w czterech konkurencjach. Entuzjaści układania najmniejszą liczbą ruchów mieli dwie rundy i aż sześć prób tej konkurencji. Po pierwszej rundzie na czoło  wysunął się rekordzista kraju w średniej Grzegorz Łuczyna, ale w finale zaatakował rekordzista kraju w singlu Wojciech Szatanowski, który ostatecznie zwyciężył wynikiem 31.33

Z układaniem z zamkniętymi oczami kostki 5x5x5 jako jedyny poradził sobie Witali Bułatow, któremu udało się w czasie 19:46.00. Za to aż trzech uczestników co najmniej raz poprawnie ułożył blindem kostkę 4x4x4. Tutaj najszybciej (3:39.31) zrobił to Marcin Kowalczyk.

Swoistym festiwalem układania było układanie wielu kostek bez patrzenia. Spotkali się trzej najlepsi zawodnicy naszego kraju, których najlepsze rezultaty złożyły się w pierwsze najlepsze podium multiblindowe w historii - razem uzyskali aż 99 punktów. Zwyciężył Marcin Kowalczyk, który dwa razy próbował ułożyć 46 kostek a zakończył zmagania z rezulatem 41/46 w czasie 59:49.00. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Przybylski, który również przystąpił do układania z zamiarem zaatakowania rekordu świata i dwa razy próbował ułożyć 42 kostki. W ciągu godziny udało mu się ułożyć ich 37, co okazało się nowym bestem tego zawodnika. Na trzecim miejscu, również z nowym życiowym PB, wylądował Witali Bułatow, który w najlepszej próbie w czasie 59:08.00 ułożył 31 z 31 zadeklarowanych kostek. 

Wszystkie wyniki możecie sobie przestudiować na stronie Cube Comps Poznań Side Challenge.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy wyników :) Jesteśmy bardzo ciekawi, czy idea takich zawodów przyjmie się w naszym kraju i będziemy się częściej spotykać się na tego typu turniejach. 

inne z kategorii