Działalność oficjalna

Gdańska Liga za półmetkiem!

Nowy lider klasyfikacji generalnej!

Pod koniec czerwca odbyły się trzecie zawody z cyklu Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Tym razem była to impreza dwudniowa, z większą liczbą konkurencji, która wprowadziła nieco zamieszania do klasyfikacji generalnej. Przede wszystkim nastąpiła zmiana na pozycji lidera tabeli. Po dwóch spotkaniach Maciek Czapiewski tracił do lidera 24 punkty. W ostatnim zgarnął jednak 454 punkty, co daje mu w tej chwili ponad 60 punktów przewagi nad drugim w tej chwili Michałem Rzewuskim.

Trzecia pozycja pozostała bez zmian - zajmuje ją Igor Ośmiałowski, ze stratą prawie 300 punktów do vicelidera. Wygląda na to, że ta trójka szykuje się do powtórki z poprzedniego sezonu. O ile jednak Maciek i Michał mogą być spokojni, to Igor będzie musiał powalczyć o utrzymanie się w pierwszej trójce. Jest kilku zawodników, którzy depczą mu po piętach i chętnie przebiją się do ścisłej czołówki.

1Maciej Czapiewski1039 ↑ +1 (2)
2Michał Rzewuski976 ↓ - 1 (1)
3Igor Ośmiałowski688  -

Na czwartym miejscu zestawienia wylądował Wojtek Szatanowski, który awansował o jedno oczko, spychając Michała Wojcieszka aż na siódmą pozycję. Z kolei awans o trzy miejsca, na piątą lokatę, zapewnił sobie Marcin Stachura. Na bezpiecznej, szóstej pozycji pozostał Hubert Kwasigroch, któremu tylko jednego punktu zabrakło do wyrównania wyniku Marcina. Ósme miejsce to Patryk Zawieja tracący cztery punkty do siódmego Michała Wojcieszka i który również zanotował spadek o jedną pozycję. 

4Wojciech Szatanowski606  ↑ +1 (5)
5Marcin Stachura516  ↑ +3 (8)
6Hubert Kwasigroch515   -
7Michał Wojcieszek505  ↓ - 3 (4)
8Patryk Zawieja501  ↓ - 1 (7)
9Marcin Jakubowski417    ↑ +3 (12)
10Tymon Kolasiński339    ↑ +1 (11)

Pierwszą dziesiątkę opuścił Karol Zakrzewski, poza podium wypadła też Kalina Jakubowska. Zastąpił ją mąż, Marcin Jakubowski :), który awansował z 12 lokaty. Do czołówki, z 11 miejsca, wszedł też Tymon Kolasiński, który ma ambicje zostać w niej już na stałe. 

Kolejny turniej już za niecałe dwa tygodnie, zawodnicy będą musieli zmierzyć się z kolejną pulą konkurencji - tym razem z dodatkiem clocka, square'a, megaminxa i big blindów. Nie zabraknie też oczywiście klasycznych sześcianów (2x2x2-5x5x5).

Jak po tym spotkaniu ułoży się tabela klasyfikacji? Sami jesteśmy ciekawi! :) 

inne z kategorii