Działalność oficjalna

Michał Pleskowicz zwycięża ŚLS Zawiercie 2017!

Za nami ostatni weekend lipca i ostatni turniej trzeciej edycji Śląskiej Ligi - ŚLS Zawiercie 2017. Dwa dni spędzone na zawierciańskiej sali OSiR wypełnione było kręceniem, spotkaniami i mnóstwem pozytywnej energii. Organizacji podjęła się ekipa w składzie Radek Drozdowicz, Ania Bzdęga i Bartosz Pawlik. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał delegat Piotr Kózka, któremu pomagał gościnnie Adam Polkowski. Pierwsza runda 3x3x3 wyłoniła zwycięzcę całego cyklu ligowego, ale o tym napiszemy szerzej w podsumowaniu ŚLS.

Poziom 3x3x3 był bardzo mocny, na turnieju pojawili się najlepsi polscy zawodnicy. Zwyciężył Michal Pleskowicz ze sporą przewagą i średnią 7.87 s. Drugie miejsce wywalczył Michał Rzewuski wynikiem 9.07 s. Tuż za nim, na trzeciej pozycji, uplasował się Łukasz Burliga z rezultatem 9.23 s. Zapraszamy do obejrzenia finałowych zmagań całej dwunastkiNajszybsze ułożenie turnieju - półfinałowe 6.52 s. - należało do Szymona Moronia. 

Najmniejszą z kości - 2x2x2 - najszybciej ułożył Maciej Czapiewski, który jako jedyny wykręcił średnie poniżej 2 sekund a w finale osiągnął wynik 1.85 s. W czwórce finałowy pojedynek wygrał Łukasz Burliga rezultatem 33.80 s. a piątka (mimo, że w pierwszej rundzie Michał Halczuk wykręcił rekord Polski w średniej) należała Wojciecha Knotta (1:03.97). Świeżo upieczony mistrz świata zanotował również najlepszy wynik w Rubik's Clock - 5.81 s. Największe kości bez większych niespodzianek należały do Michała Halczuka -  wygrał 6x6x6 z wynikiem 1:54.71 a 7x7x7 - ze średnią 2:47.42. Przy okazji Michał zdobył też złoto w układaniu square-1, gdzie pierwsze miejsce dał mu wynik 14.94 s. 

W układaniu 3x3x3 z zamkniętymi oczami najlepszy wynik - 56.36 s. - osiągnął Krzysztof Bober, który dodatkowo w pierwszej rundzie poprawił swojego besta na sub 30 (29.58 s.). Z kolei czwórkę i piątkę blindem najszybciej ułożył Piotr Janecki z wynikami odpowiednio 7:36.19 i 21:34.00.

Michal Pleskowicz średnią 12.42 s. zwyciężył w układaniu kostki jedną ręką, a w stopami najszybciej (30.29 s.) ułożył łamigłówkę Jakub Kipa, aktualny mistrz świata.  54.84 s. to średnia, która dała Ernestowi Seroczyńskiemu zwycięstwo w megaminxie a pyraminxa ze sporą przewagą i wynikiem 2.62 s. wygrał Dominik Górny. Finałowe podium skewba w całości składało się z aktualnych rekordzistów świata a najlepszy tym razem okazał się Michał Rzewuski, który zakończył rywalizacją wynikiem 3.11 s. Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie Cube Comps ŚLS Zawiercie 2017

To był już piąty turniej w Zawierciu, który jak zawsze był świetnie spędzonym czasem, połączeniem sportowej kostkowej rywalizacji oraz spotkań i wspólnego spędzania czasu (również na boisku do piłki nożnej :)).Organizatorzy zadbali nie tylko o dobry klimat i stworzyli przestrzeń do spokojnego układania, ale też o wygodny nocleg i posiłek dla każdego zawodnika :) Zapraszamy do galerii zdjęć Anny Bzdęga oraz Tomasza Burliga, dzięki którym chociaż trochę będziecie mogli poczuć klimat imprezy :)   

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za wspaniałe dwa dni, gratulujemy wyników i mamy nadzieję, że spotkamy się w Zawierciu za rok!  

inne z kategorii