Działalność oficjalna

Ho!Ho!Ho! Santa Claus Cube Race 2016 za nami!

Wystartowała Śląska Liga Speedcubingu!

Za nami ostatnia impreza tego sezonu i jednocześnie pierwsza z trzeciej edycji Śląskiej Ligi Speedcubingu - Santa Claus Cube Race 2016! Ponad 160 osób zmierzyło się w szesnastu oficjalnych konkurencjach, a nad prawidłowym przebiegiem czuwało trzech delegatów WCA - Piotr Kózka, Grzegorz Łuczyna i Tomasz Żołnowski. Organizacją tego powtarzalnego wydarzenia zajął się team w składzie Piotr Trząski, Wojtek Wójcik i Patrycja Staśko a turniej jest początkiem ligi, którą wspiera firma magicznakostka.pl wraz z jednym z największych producentów układanek logicznych - firmą MoFangGe. 

Zawodnicy spędzili niezapomniane dwa dni w iście mikołajkowym klimacie - kto nie miał okazji być, mógł spróbować niezwykłej atmosfery poprzez relację live prowadzoną na Facebooku przez jednego z organizatorów. Padło wiele dobrych wyników, w tym jeden rekord Polski - w finale konkurencji Filip Miazek wykręcił nową średnią w megaminxie. Tak sprawne przeprowadzenie turnieju nie byłoby możliwe, gdyby nie sztab wolonatariuszy, którzy niczym elfy śwętego Mikołaja z czapkami na głowach i śmiechem na ustach przesędziowali kilka tysięcy ułożeń. 

Ale istny koncert rewelacyjnych wyników odbył się w finale 3x3x3 - chyba jednym z najbardziej emocjonujących w ostatnim czasie. Po rewelacyjnym występie zwycięstwo turnieju zapewnił sobie Michał Rzewuski, któremu niewiele zabrakło od pokonania bariery 8 sekund w średniej - zakończył występ z wynikiem 8.00 s. - nowym PB, którym umocnił się na pozycji vicelidera krajowego rankingu.

Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Owczarek rezultatem 8.62 s. a trzecia lokata przypadła Jakubowi Kipie, który niespodziewanie zdecydował pojawić się na turnieju a w finale uzyskał wynik 8.99 s. 

NIe możemy nie wspomnieć przy tej okazji o dwóch zawodnikach, którzy zanotowali rewelacyjne wyniki w półfinale konkurencji. Łukasz Burliga i Tomasz Żołnowski uzyskali w tej rundzie wyniki 8.92 s. - dla obydwu to nowe rekordy życiowe w średniej! To kolejna, po mistrzostwach Polski, życiówka Łukasza, który przeskoczył w rankingu aż o siedem oczek. Razem z Tomkiem, dla którego też był to pierwszy w karierze wynik poniżej 9 sekund, awansowali na szóste miejsce krajowego zestawienia najlepszych średnich. 

W pozostałych konkurencjach czołowe miejsca zajęli:

4x4x4 Michał Rzewuski  34.61
5x5x5 Michał Halczuk 1:05.29 
2x2x2 Maciej Czapiewski 2.29
3x3x3 BLD Witali Bułatow  44.36
3x3x3 OH Karol Zakrzewski 13.24
3x3x3 WF Wojciech Knott   36.83 
 Megaminx Filip Miazek  54.05
Pyraminx Piotr Tokarski  3.24
Square-1 Grzegorz Szumigaj 15.18
 Rubik's Clock Hubert Hanusiak 6.25 
 Skewb Michał Rzewuski   2.67
6x6x6 Michał Halczuk 1:59.69
7x7x7 Michał Halczuk 3:03.89
4x4x4 BLD Witali Bułatow 4:15.58
5x5x5 BLD Witali Bułatow 10:55.00

Wszystkie wyniki znajdziecie na stronie CubeComps Santa Claus Cube Race 2016.

Poza wspomnianą relacją live uczestnikom turnieju towarzyszyło również oko aparatu fotograficznego Ani Bzdęgi, dzięki której możecie obejrzeć obszerną galerię zdjęć i poczuć klimat świąt :) Zdjęcia jej autorstwa posłużyły również nam do zobrazowania poniższej relacji :) 

Do kompletu wrażeń zapraszamy też do fotogalerii oraz videorelacji autorstwa Tomasza i Piotra.

Gratulujemy organizatorom wspaniałego rozpoczęcia Śląskiej Ligi i czekamy na kolejną odsłonę cyklu, o której więcej informacji już niebawem :)  

inne z kategorii