Działalność oficjalna

GLS Cup Final 2016 ocenione!

Zmiana lidera rankingu!

Niezwykle napięty czas ostatnich tygodni przyniósł nam aż 3 niezwykłe turnieje. 3 różne regiony kraju, 3 różne zespoły organizacyjne, a w każym miejscu wspaniali zawodnicy i mnóstwo pozytywnych emocji! Znamy już wyniki ankietowe pierwszej z imprez końcówki sezonu. 3 grudnia 2016 odbył się GLS Cup Final 2016.

Była to ostatnia impreza z cyklu GLS Cup zamykająca roczną rywalizację w 6 oficjalnych konkurencjach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania zdobywając najwyższą notę zarówno od zawodników jak i delegatów WCA. Wykorzystując legendarną już salę Novotelu Marina wykazali się dbałością zarówno o procedury, jak również o dodatkowe elementy sprawiające uczestnikom wiele radości.

Rozpocznijmy od profesjonalnej obsługi sędziowskiej. Zespół składał się z doświadczonych zawodników GLS oraz sędziów zewnętrznych, którzy sprawnie pełnili powierzone im obowiązki. Zawodnicy ocenili pracę zespołu sędziowskiego na 5.42, co jest obecnie 4 wynikiem sezonu. 

Tradycyjnie już dla trójmiejskiego zespołu bardzo wysoką notę przydzielono za prezentację wyników 5.71. Dynamiczny system wyświetlania wyników, zastosowany również podczas Mistrzostw Polski 2016 w Warszawie, połączony z przestronną, dobrze oznaczoną strefą wywieszania rund zamkniętych, przyniósł należyty efekt. Jest to najwyższa jak dotąd nota sezonu w tym aspekcie. 

Najwyższą notę w sezonie zawodnicy przydzieli również prowadzącemu zawody, a zarazem organizatorowi, Adamowi Polkowskiemu. Niemalże nieustanny komentarz, liczne ciekawostki, statystyki, nagrody, podziękowania i losowania wypełniły zawodnikom cały dzień! Zasłużona nota 5.82 z pewnością wpłynęła również na ogólną atmosferę wydarzenia, 5.76. W tym aspekcie GLS ustępuje miejsca jedynie Kaliska Open 2016, imprezie której atmosfery po prostu nie da się przebić:)!

Bardzo wysoką notę organizatorzy wypracowali również w realizacji harmonogramu 5.53. Dynamiczny a zarazem dostosowany do uroczystego charakteru imprezy, pozwalał zawodnikom rozgrzać się do swoich konkurencji, a prowadzącemu ubogacać imprezę wspomnianymi elementami dodatkowymi. W tym aspekcie GLS zajmuje 2 miejsce w sezonie ustępując miejsca jedynie Mielec Cube Day 2016.

Organizatorzy przygotowali również kilka nowinek technicznych, które wzbudziły duże zainteresowanie. Specjalnie zaprojektowane stanowiska startowe, oznaczenia orientacji startowych w strefie mieszania, czy kolorowe displaye upłynniające komentarz to tylko niektóre elementy, które na pewno zapadną w pamięć uczestnikom wydarzenia. 
Z pewnością dodatkowego prestiżu i sportowej atmosfery nadała imprezie niesamowita rywalizacja czołowych zawodników GLS-a, która pełna niespodzianek i zwrotów akcji trzymała w napięciu do ostatniego ułożenia całej ligi!  
Powyższe oceny w połączeniu z bardzo dobrymi wynikami w pozostałych aspektach, przyniosły organizatorom wyrównanie najlepszej oceny zawodniczej 2016 - 5.41.  Daje to pierwsze miejsce ex aequo z Speed Day Lublin 2016.
Niezwykle wysoką notę wystawili delegaci WCA, oceniający aspekty techniczne. Nota 5.55 jest najwyższą notą w sezonie 2016 i odzwierciedla bardzo wysoką dbałość o szczegóły, nie tylko te widoczne, ale również te zauważalne „od zaplecza” turniejowej machiny. 
Podsumowując system punktowy, uwzględniający również bonifikatę punktową za wielkość turnieju, GLS Cup Final 2016 zdobywa notę 5.62 i obejmuje pozycję lidera rankingu ankietowego 2016! Gratulujemy!
Tym samym organizatorzy z trójmiasta mają już pewne miejsce medalowe. Dobiega już końca ocena Mistrzostw Polski 2016, a na skrzynkach zawodników za chwilę pojawią się ankiety z Santa Claus Cube Race 2016, która nieoficjalnie już zbiera rewelacyjne oceny! Sprawdźcie skrzynki i wspólnie poczekajmy na podsumowanie całego roku!

Autor: Adam Polkowski

Witam serdecznie każdego, kto zechciał przeczytać te kilka słów, które chciałbym o sobie napisać:)
Idąc śladem mojego przyjaciela Adasia Joksa, zast…

inne z kategorii