Działalność oficjalna

Najlepsi WLS-owicze 2016 roku!

Opadły już emocje po Mistrzostwach Polski - czas też podsumować Warszawską Ligę Speedcuberów, dla której PN-y były ostatnią, finałową imprezą. W tym roku stołeczni speedcuberzy i zainteresowani goście mieli okazję spotkać się cztery razy, by walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej. Po WLS Wiosna, WLS Lato, WLS Jesień i Mistrzostwach Polski tabela ukształtowała się w następujący sposób:

1Wojtek Knott15 661
2Michał Krasowski15 473
3Piotr Tokarski14 950
4Przemek Kaleta14 470
5Michał Rzewuski10 748
6Wojtek Szatanowski  9 120
7Kamil Fiedoruk  7 161
8Jan Zych  7 047
9Przemek Rogalski  6 601
10Jonatan Kłosko  6 585

Najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził Wojtek Knott, który tylko o krok wyprzedził znajdującego się na drugiej pozycji Michała Krasowskiego. Ta dwójka liderów o ponad 500 punktów wyprzedziła trzeciego Piotra Tokarskiego. Szczęśliwa dziesiątka została nagrodzona medalami oraz nagrodami ufundowane przez sponsora ligi - firmę QiYi Mofangge Cube.

Na koniec czas na podsumowanie i nieco statystyk :)

Ponad 250 osób - tylu uczestników zgromadziła Warszawska Liga 2016. Tak wysoka liczba wynika z tego, że minimum jedno ułożenie na turnieju WLS-owym określało zawodnika jako uczestnika cyklu. A pamiętajmy, że w ostatnim turnieju - Mistrzostwach Polski -  wzięło udział ponad dwieście osób. I było to najliczniejsze spotkanie WLS-owe. Pozostałe turnieje były dużo mniej liczne i gromadziły średnio 60 osób.

Pośród wszystkich uczestników tylko niespełna 6% stanowiły panie -  wśród nich najszybsza w tej chwili kobieta polskiego speedcubingu - Kalina Jakubowska, której setnych sekundy zabrakło do awansu do finału mistrzostw kraju. Najmłodszy uczestnikiem spotkań okazał się 8-letni Fryderyk Janiak, najstarszym - 57 letni Mariusz Hagemejer. Średnia wielu uczestników to prawie 18 lat (17,7 ).

Podczas wszystkich turniejów byliśmy świadkami jednego rekordu świata - wykręconego przez wyjątkowego gościa. W letniej edycji cyklu, w swoim tournee przed Euro 2016, odwiedził stolicę Feliks Zemdegs, który poprawił tam swój rekord świata w średniej - 6.45 s. Obecność tej klasy zawodnika zelektryzowała społeczność - nie codziennie można porozmawiać i poukładać przy jednej macie z tak znanym zawodnikiem. W finałowym turnieju w grudniu zanotowano cztery rekordy Polski - w singlu 6x6x6, singlu i średniej w 4x4x4 oraz singlu square-1.

Gratulujemy Organizatorom wspaniałego sezonu i z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy warszawskiej społeczności speedcuberskiej.

inne z kategorii