Działalność oficjalna

Olsztyn podbity!

Pierwszy turniej w sercu Warmii i Mazur za nami!

W minioną sobotę zawodnicy z całego kraju (i zagranicy) spotkali się na pierwszym turnieju w sercu Warmii i Mazur - Olsztyn Open 2017. Prawie 60 zawodników i zawodniczek, pod czujnym okiem delegata WCA Adama Polkowskiego, rywalizowało w sześciu oficjalnych konkurencjach. 

W konkurencji głównej, 3x3x3, pierwsze zwycięstwo w sezonie wywalczył wynikiem 8.30 s. Michał Rzewuski, który w pierwszej rundzie był o krok od pobicia swojego życiowego besta i złamania bariery 8 sekund. Niestety tym razem się nie udało i, poza wygraną, musiał zadowolić się tylko najszybszym singlem turnieju - 6.91 s. Drugie miejsce ze średnią 9.50 s. zajął Maciej Czapiewski, który po spektakularnym zwycięstwie w ubiegłorocznej edycji GLS-a ma apetyt na doścignięcie wyników Michała. Trzecie miejsce, po dobrych równych rezultatach w pierwszej i drugiej rundzie, zajął Igor Kowalczyk, który ze stoickim spokojem wykręcił w finale średnią 10.60 s. 

Wracając do Maćka, to może on uznać ten turniej za bardzo udany. Poza srebrem w 3x3x3 zanotował na swoim koncie trzy zwycięstwa - w pyraminxie (3.82 s.), nieco niespodziewanie w 4x4x4 (gdzie po dwóch rekordach życiowych w pierwszej rundzie triumfował w finale średnią 41.31 s.) oraz w swojej koronnej konkurencji 2x2x2 (1.88 s.). Trzeba dodać, że finałowa średnia naszego młodego mistrza zawierała aż 4 czasy poniżej 2 sekund - mamy nadzieję, że taki potencjał zaowocuje wkrótce nowymi rekordami :) W układaniu kostki jedną ręką - bez niespodzianek - wygrał Igor Kowalczyk (14.66 s.) a z ułożeniem trójki z zamkniętymi oczami najszybciej (45.20 s.) poradził sobie Witali Bułatow.

Wszystkie wyniki olsztyńskiego turnieju są dostępne na stronie Cube Comps Olsztyn Open 2017Na sali nietrudno było o wykwalifikowane grono sędziów ( a właściwie sędzin) zewnętrznych. Dodatkowo kilka z nich wykonało swoje pierwsze oficjalne średnie. Wśród wszystkich uczestników układających Pań było aż 7! :) Najszybsze wśród nich to oczywiście Kalina Jakubowska (czwarta w finale ze średnią 10.66 s.) oraz sklasyfikowana ostatecznie na 10 pozycji organizatorka zawodów - Małgosia Nowagiel (13.91 s.) Mimo, że zawody zaczęły się wczesnym rankiem, to czas minął w okamgnieniu i w bardzo przyjaznej atmosferze :) Na koniec zapraszamy do galerii zdjęć  z wydarzenia i mamy nadzieję, że za jakiś czas ponownie zobaczymy się w Olsztynie :) A póki co - relacja jednego z uczestników turnieju :) 

inne z kategorii