Działalność oficjalna

Szymon Malinowski najszybszy w Dąbrowie!

6 sides of Silesia za nami!

Za nami pierwszy tegoroczny turniej na Śląsku. Tym razem nieco kameralnie, bo w zaledwie 30-osobowym składzie, zawodnicy pod okiem delegata Piotra Kózki rywalizowali w sześciu oficjalnych konkuencjach WCA. 

W 3x3x3 niespodziewanie zwyciężył Szymon Malinowski, który zagrał na nosie wszystkim typującym i po dwóch rundach zaatakował szczyt podium z trzeciej pozycji zwyciężając ze średnią 9.13 s. (która jednocześnie jest jego nowym PB). Drugie miejsce zajął Mateusz Śliż, który wywalczył tę pozycję wynikiem 9.43 s. Przez wielu typowany na zwycięzcę Łukasz Burliga tym razem uplasował się na trzecim miejscu, z rezultatem 9.84 s. Na pocieszenie w finale wykręcił swojego nowego besta w singlu - 6.67 s., który był jednocześnie najszybszym ułożeniem turnieju.  

Bez większych niespodzianek zakończyła się rywalizacja w 4x4x4, 5x5x5 i układaniu stopami, gdzie najlepszy okazał się Wojciech Knott, wygrywając wynikami odpowiednio 35.95 s., 1:07.46 i 38.65 s. W układaniu najmniejszej łamigłówki, 2x2x2, najlepszy rezultat - 2.50 s. - uzyskał Jan Zych a w układaniu jedną ręką niepokonany był niedoszły rekordzista Europy - Karol Zakrzewski ze średnią 13.21 s. Wszystkie wyniki spotkania możecie znaleźć na stronie Cube Comps 6 sides of Silesia 2017

W porównaniu do niedawnych zawodach w Dąbrowie te odbyły się w naprawdę kameralnej, rodzinnej atmosferze :) Gratulujemy wszystkimi wyników, bestów i osobistych rekordów. I do zobaczenia na kolejnych turniejach na Śląsku, które już niebawem. 

inne z kategorii