Rekordy Polski, Europy i świata

Square power!

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski zaowocował nowymi rekordami kraju. W pięknym stylu rozpoczął rywalizację Michał Krasowski. W pierwszej rundzie wykręcił dwa rekordy kraju - średnią 10.67 s. (10.81/10.52/ 10.69/ 15.66/ 8.41), którą zakończył pięknym singlem 8.41 s.

A w finale poprawił go na 8.11 s. Nowe wyniki dały mu awans w światowych rankingach. Z singlem awansował do pierwszej setki światowej listy - na 30 miejsce. Średnia to poprawa o 11 oczek w klasyfikacji. W skali europejskiej wygląda to jeszcze lepiej - singiel daje mu w tej chwili szóste, a średnia - siódme miejsce kontynentalnego zestawiania. 

Michał pozostaje naszym najlepszym square'owcem i jest naszą nadzieją na powrót Polaków na światowej czołówki tej konkurencji. Trzymamy mocno kciuki!

inne z kategorii

  • Siódemkowa rewolucja!

    Ledwie zaczął się weekend a już posypały się rekordy :) I to w największej kości - 7x7x7. Max Park postanowił, że wszystkie rekordy świata w tej ko…

  • Zmiana warty!

    Historia dzieje się na naszych oczach. Po tym jak w ubiegłym roku Michał Pleskowicz stracił swojego NR-a w singlu 3x3x3 przyszedł czas i na średnią. …