Rekordy Polski, Europy i świata

Karol Zakrzewski bez rekordu Europy!

Zapadła decyzja w sprawie sobotniego wyniku!

W minioną sobotę dotarła do nas wiadomość o wspaniałym wyniku Karola Zakrzewskiego podczas zawodów w Dąbrowie Górniczej. Niestety, okazało się, że wynik został wykręcony na złym scramblu (podczas mieszania został popełniony błąd i zawodnik otrzymał kostkę pomieszaną inaczej niż powinien). W związku z tym WCA podjęło decyzję o nieuznaniu wyniku Karola.

To decyzja o tyle dyskusyjna, że aktualny rekord świata w singlu (6.88 s.) został również wykręcony na błędnie pomieszanej kostce a mimo to został przez WCA zaakceptowany. Od Karola dowiedzieliśmy się, że zwrócił się do WCA z wnioskiem wprowadzenie oficjalnych regulacji w przypadku bicia rekordów na misscramblach (błędnie pomieszanych łamigłówkach). Jak widać jest to niezbędna procedura skoro zaakceptowanie (lub anulacja) wyniku zależy od niewiadomych przesłanek WCA.

Głęboko wierzymy jednak, że niebawem Karol pokaże nam równie wspaniały wynik na poprawnie pomieszanej kostce, bo jak sam wspomniał „teraz widzę, że jest to realne”. I tego mu życzymy! 

inne z kategorii