Spotkania w miastach

Drużynowa Liga Speedcubingu!

Nadchodzi nowa speedcuberska inicjatywa!

Myślenie w życiu człowieka odgrywa najważniejszą rolę. Wszelkie formy, które pozwalają na wykorzystanie w jak największym stopniu możliwości naszego najważniejszego organu, są bardzo wartościowe i potrzebne. Taki tok rozumowania był początkiem inicjatywy, która zaczęła funkcjonować od lutego tego roku pod nazwą „Festiwal Dla Myślących". Inspiracją do organizacji takiej imprezy była chęć zgromadzenia i przedstawienia w jednym miejscu różnych dyscyplin, w których najważniejsze jest myślenie. Chcielibyśmy, aby nowa cykliczna impreza, organizowana raz na kwartał, stała się miejscem spotkań jak największej rzeszy miłośników dyscyplin umysłowych, strategicznych i logicznych. Formuła Festiwalu jest otwarta, tzn. każdy pomysł związany z rozwojem człowieka może stać się konkurencją festiwalową. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pomysły i sugestie. Chcemy, aby Festiwal stał się swoistą olimpiadą dla wszystkich myślących. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby Festiwal stał na jak najwyższym poziomie organizacyjnym. Zakładamy, że rywalizacja w każdej festiwalowej konkurencji, nie tylko wyłoni najlepszych, a przede wszystkim pokaże na szerszym forum różne dyscypliny.

Pierwszy Festiwal, który odbędzie się 17 czerwca w Warszawie, w Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi „Przy Łazienkach Królewskich” zgromadził już w programie następujące dyscypliny:

  • Drużynową Ligę Speedcubingu w randze Drużynowych Mistrzostw Polski /I eliminacje/
  • Rankingowy turniej w warcabach 100-polowych
  • Konwent gry planszowej „Destroyers Wars"
  • Konwent gry planszowej „Kryształy czasu - labirynt śmierci"
  • Konkurs i wystawę modelarską, modeli redukcyjnych połączoną z konkursem historycznym
  • Rankingowy turniej szachowy
  • Turniej brydżowy w randze Amatorskich Mistrzostw Warszawy
  • Turniej w układaniu puzzli na czas w randze Mistrzostw Polski /I eliminacja/

Ponadto trwają rozmowy i być może w programie znajdą się jeszcze inne ciekawe dyscypliny. Festiwal pozyskał już patronów prasowych, którymi są: „Świat Zabawek" oraz „Dziecko w Warszawie".

Najważniejszym punktem programu „Festiwalu Dla Myślących" będzie turniej w speedcubingu organizowany jako zawody oficjalne WCA. Program turnieju będzie wzbogacony o nieoficjalną konkurencję: Drużynowe Mistrzostwa Polski. Ponadto jako nieoficjalne konkurencje pojawią się: turniej TOP 16 oraz turniej POCIESZENIA w nowatorskiej formule. Nowe propozycje mają na celu propagowanie speedcubingu oraz jak najatrakcyjniejsze pokazanie dyscypliny dla większej liczby widzów. Celem nowych konkurencji jest również pokazanie, że speedcubing może być rozgrywany jako rywalizacja drużynowa, w której uczestniczą nie tylko wielcy mistrzowie, ale również zawodnicy z mniejszym stażem. Wszelkie dokładne informacje znajdują się w Regulaminie Drużynowej Ligi Speedcubingu.

Liczymy, że nowa inicjatywa będzie pozytywnie odebrana w środowisku, a „Festiwal Dla Myślących" i Drużynowe Mistrzostwa Speedcubingu staną się miejscem spotkań dla wszystkich miłośników układania kostki.

Autor: Mateusz Zieliński

inne z kategorii