Spotkania w miastach

„W generalce robi się niezwykle ciasno!"

Cube Factory League po kwietniowym spotkaniu!

Za nami weekend i kolejne zmagania Cube Factory League. To już piąte spotkanie łódzkiej ligi, do końca sezonu zostały jeszcze tylko dwa spotkania i - jak komentuje jeden z organizatorów, Franek Fidos - w generalce robi się niezwykle ciasno i ciekawie".  Na początek prześledźmy, co ciekawego wykręcili uczestnicy ostatniego turnieju. 

W 3x3x3 pierwszeństwa nie dał sobie odebrać Jakub Wojtaszewski, który prowadził przez wszystkie trzy rundy ostatecznie zwyciężając ze średnią 10.38 s. Do niego też należał najszybszy singiel - 7.61 s. Drugie miejsce, z nieco tylko słabszą średnią 10.74 s., wywalczył Łukasz Gębicz. Trzecią lokatę z ponad sekundową stratą do vicelidera i wynikiem 11.74 s. uzyskał Jakub Zarębski.

W dwójce najlepszy rezultat (3.07 s.) osiągnął Szymon Jeziorski, a w czwórce o kilkadziesiąt setnych lepszy od vicelidera okazał się Jakub Wojtaszewski (43.26 s.). Średnia 4.65 s. w skewbie dała zwycięstwo Franciszkowi Fidosowi, a wynik 39.10 s. Krzysztofa Bobera okazał się najlepszy w układaniu trójki z zamkniętymi oczami. W 3x3x3 OH oraz piramindzie najlepsze wyniki osiągnął Michał Wojcieszek ze średnimi odpowiednio 20.46 s. i 4.52 s. W megaminxie, który po dłuższej przerwie pojawił się na ligowym podwórku, szans rywalom nie dał aktualny rekordzista Polski Ernest Seroczyński, który pierwszą lokatę zapewnił sobie wynikiem 53.65 s. Wszystkie wyniki spotkania są dostępne na stronie Cube Factory League #5

W tej chwili w klasyfikacji generalnej w dalszym ciągu króluje Michał Wojcieszek, ze sporą przewagą nad Ernestem Seroczyńskim i Jakubem ZarębskimJak potoczą się dalsze losy tych i pozostałych zawodników pierwszej dziesiątki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania łódzkiej ekipy - czujemy, że końcówka sezonu będzie bardzo emocjonująca, co świadczy o coraz wyższym poziomie polskiej sceny speedcubingu! 

inne z kategorii