Spotkania w miastach

Klub Kostki Rubika Puszczykowo

Kolejny punkt na speedcubingowej mapie Polski

Klub Kostki Rubika Puszczykowo to kolejny punkt na kostkowej mapie naszego kraju i kolejny przejaw lokalnej inicjatywy speedcuberskiej. Zaczął działać na początku października ubiegłego roku, ma już zatem za sobą pierwsze urodziny. 

Powód powstania klubu był bardzo prozaiczny - w okolicy nie było osób zainteresownych zawodami, młody speedcuber Marcin Popławski postanowił więc pokazać innym, co to jest kostka Rubika. Już na pierwszym spotkaniu pojawiło się wielu młodych układaczy, z czego niektórzy potrafili już układać 3x3x3. Przez cały rok trwała nauka układania i doskonalenia technik, w sezonie 2015/2016 odbyło się 30 środowych spotkań. Nie była to liczna grupa, zwykle pojawiało się 4-8 osób w wieku 7-13 lat, ale spotkaniom zawsze towarzyszyła miła atmosfera. Oczywiście wszystko odbywało się bezpłatne, w ramach działań społecznych. Marcina w jego działaniu wspierał i wspiera tata, Dariusz, który dba o stronę organizacyjną i sprawuje pieczę nad klubem - zajął się m.in. opracowaniem logo klubu, które w postaci haftowanej naszywki otrzymał podczas Euro 2016 Feliks Zemdegs. „Ciekawe, czy jej nie zgubił.” - śmieje się pan Darek. Były one również jednym z prezentów mikołajkowych dla klubowiczów. Poza spotkaniami klub zajmuje się też innymi działaniami - uczestnicy wsparli WOŚP oferując kostki i gadżety, z których pieniądze wsparły cele fundacji. 

W bieżącym sezonie klub kontynuuje swoje działania i nadal poszukuje osób, które chcą poddać się kostkowemu szaleństwu. Zapaleńców poszukują i w samym Puszczykowie i w sąsiednich miejscowościach, mając nadzieję, że do listy dołączą niebawem kolejni speedcuberzy. „Fajnie byłoby jeździć na zawody większą grupą” - dodają założyciele. I tego im życzymy :) 

inne z kategorii