Spotkania w miastach

„Kostka Rubika dla każdego”!

Nasza łamigłówka na „Reha for the Blind in Poland”

Miło nam poinformować, że Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu zostało zaproszone do współpracy w przy niecodziennym wydarzeniu. Wraz z Fundacją „Szansa dla Niewidomych” zapraszamy speedcuberów i miłośników kostki Rubika na pokaz speedcubingu i nieoficjalne zawody „Kostka Rubika dla każdego", które odbędą się  1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w ramach konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND

W trakcie zawodów zostaną rozegrane dwie konkurencje - układanie klasycznej kostki 3x3x3 na czas oraz po raz pierwszy w Polsce - układanie „dotykowej” wersji łamigłówki. Kostka taka ma na każdej ściance wypustki w innym kształcie a ułożenie jej w całości (łącznie z preinspekcją) odbywa się bez patrzenia a poszczególne elementy kostki trzeba wyczuwać i rozróżniać palcami.

Pokazy i turniej odbędą się według poniższego harmonogramu:

15:00–15:45 - pokaz speedcubingu i projekcja krótkiego filmu o niewidomych speedcuberach z Indonezji
15:45–16:00 - rejestracja dodatkowa na zawody
16:00–16:45 - pierwsza konkurencja – układanie kostki Rubika
16:45–16:55 - przerwa techniczna
16:55–17:40 - druga konkurencja – układanie „dotykowej" kostki Rubika

Obydwie dyscypliny zostaną rozegrane według procedur stosowanych na oficjalnych turniejach, na stanowiskach wyposażonych w stackmaty i displaye a nad przebiegiem zawodów czuwać będzie delegat WCA - Grzegorz Łuczyna. Wydarzenie odbędzie się w Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki a wszystkich speedcuberów – początkujących i doświadczonych – którzy chcą wziąć udział w zawodach, zachęcamy do rejestracji pod adresem https://goo.gl/forms/x3Smd7FAZtD9Ibyn1. Zarejestrować będzie się można również na miejscu zawodów, bezpośrednio przed pierwszą konkurencją. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a po wszelkie dodatkowe informacje zapraszamy na stronę konferencji i na oraz Facebookową stronę wydarzenia. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! 

inne z kategorii