Działalność oficjalna

Medalowo w Wilnie!

W ostatni weekend, w stolicy u naszych sąsiadów, odbyły się Vilnius Open 2017. W porównaniu z naszymi, te zawody były bardzo kameralne, wzięło w nich udział zaledwie 25 zawodników. Głównym organizatorem i jednocześnie delegatem był dobrze znany naszym zawodnikom Tomas Jankauskas.

„Tomek spisał się wzorowo, zawody były świetnie zorganizowane. Ogólna atmosfera była bardzo dobra, a poziom organizacyjny zbliżony do standardów, do których przywykliśmy w Polsce.” - relacjonował tata Dominika Górnego, jedynego reprezentanta naszego kraju na tej imprezie. Poza polskim akcentem, w turnieju (poza rzecz jasna Litwinami) wzięli również udział zawodnicy z Białorusi i Holandii. 

W 3x3x3, ze sporą przewagą zwyciężył Tomas Jankauskas. Dominik, z wynikiem 14.47 s., zajął piąte miejsce. Co ciekawe, w finałowej parze jego przeciwnikiem był Ron van Bruchem, którego pokonał nasz zawodnik, a który zajął ostatecznie 7 lokatę. Dla Rona były to 136 zawody, a w rozmowie z naszym zawodnikiem bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat Polski i szczególnie miło wspomina swoje pierwsze zawody w Polsce, które odbyły się w Wadowicach w 2005 roku (Polish Open 2005). Szczególnie ciepło wyrażał się o Piotrze Kózce – o którym powiedział, że jest jego dobrym przyjacielem. :) 

Dominik zanotował bardzo dobry występ i przywiózł do Polski trzy złote medale, wygrywając rywalizację w 2x2x2 (3.63 s.), pyraminx (3.55 s.) oraz skewb (6.30 s.). Wzbogacił się również o kilka nowych rekordów życiowych :)  „Zarówno wyjazd, jak i same zawody były bardzo udane i chętnie wrócimy do Wilna w przyszłości.” - podusmował tata młodego medalisty.

A nam pozostaje pogratulować wyników i życzyć powodzenia w kolejnych startach :) 

inne z kategorii