Sylwetki speedcuberów

Jest kolejna setka!

Niecodzienny jubileusz Wojtka Szatanowskiego!

Wojtek Szatanowski to zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Od ponad 6 lat barwnie wpisuje się w zawodowy krajobraz polskiego i zagranicznego speedcubingu. Pod koniec 2014 roku świętował pobicie rekordu największej liczby ułożeń podczas zawodów w ciągu roku, a w ostatnim czasie obchodził kolejny wyjątkowy jubileusz - setne zawody. To drugi, po Tomku Żołnowskim, zawodnik w naszym kraju, który osiągnął taki wynik. Wprawdzie gdańskie zawody były 101 turniejem Wojtka, ale nie przeszkodziło to w uhonorowaniu go gromkimi brawami, okolicznościowym tortem i specjalnie na tę okazję przygotowaną mozaiką. Zobaczcie sami :) 

Podczas siedmiu już lat kostkowego życia Wojtek odwiedził, poza Polską, również Ukrainę, Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry, Danię, Białoruś i Słowację. Trzy razy uczestniczył w mistrzostawach kontynentu. W czasie stu turniejów zanotował na koncie 7546 ułożeń, a próbował swoich sił we wszystkich oficjalnych konkurencjach WCA (łącznie z Rubik's Magic i Mastermagic). Zdobył 26 złotych medali, 56 srebrnych i 70 brązowych, jest też autorem jednego rekordu Polski - aktualnie utrzymującego się wyniku w pojedynczej próbie 3x3x3 FM (23 ruchy).

Każdy turniej to dla niego okazja nie tylko do rywalizacji i pokonywania własnych barier, ale też doskonała możliwość poznawania nowych ludzi i przeżycia ciekawych przygód, zwłaszcza w przypadku wyjazdów zagranicznych. Ogromne doświadczenie owocuje bardzo rozległą wiedzą, dzięki której Wojtek jest szanowanym głosem w dyskusjach i debatach dotyczących regulaminu, wytycznych i innych aspektów funkcjonowania całego naszego kostkowego społeczeństwa. 

Szanownemu jubilatowi gratulujemy wspaniałego wyniku i nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć kolejnej setki zawodów :) I oczywiście mnóstwa sukcesów i czerpania satysfakcji ze swoich działań :) 

inne z kategorii