Sylwetki speedcuberów

Setne zawody Marcina Jakubowskiego!

Kolejny zawodnik przekracza magiczną barierę!

Podczas ostatnich zawodów w Gdańsku wyjątkowy jubileusz obchodził kolejny z polskich zawodników. Po Tomku Żołnowskim i Wojtku Szatanowskim swoje setne zawody świętował Marcin Jakubowski

Swoją speedcubingową przygodę rozpoczął w 2007 roku, podczas Polish Open w Wadowicach. Od tej pory wziął udział w 100 turniejach w Polsce i za granicą. Kostkowe szlaki zaprowadziły go do Niemiec, Czech, Danii i Hiszpanii. Trzy razy uczestniczył w mistrzostwach kontynentu i raz w mistrzostwach świata. 

Podczas dotychczasowej rywalizacji zanotował na swoim koncie 5700 ułożeń w łącznie 19 konkurencjach (w tym oficjalnych do 2012 roku Magicach i Mastermagicach oraz w układaniu blinda old stylem). Zgromadził na swoim koncie 126 medali - 42 złote, 32 srerbne i 52 brązowe a w czasie całej kostkowej historii ustanowił 2 rekordy Europy (0.84 s. singiel Magic i 7.94 s. średnia Rubik's Clock) oraz 17 NR-ów (1 w pyraminxie, 6 w Rubik's Clock i 10 w Magicu). 

W tej chwili sprawuje w Polskim Stowarzyszeniu Speedcubingu funkcję członka Komisji Rewizyjnej a prywatnie, od sierpnia ubiegłego roku, jest szczęśliwym mężem Kaliny Jakubowskiej :)  Tradycyjnie już na jubilata czekał okazjonalny tort oraz specjalnie na tę okazję przygotowana mozaika. Gratulujemy wspaniałego dorobku kostkowego i życzymy kolejnych sukcesów! :) 

inne z kategorii