Sylwetki speedcuberów

Zbliża się sub 2?

Mistrz się zbroi :)

Od rekordu świata w średniej pyraminx Drew Bradsa minęły już prawie trzy miesiące ale młody mistrz wydaje się nie zwalniać tempa. W minioną sobotę wziął udział w Princeton Fall 2016 i nietrudno zauważyć, że przystąpił do rywalizacji solidnie przygotowany :) Poprawił swojego besta w średniej 4x4x4 oraz singla i średnią 3x3x3 - nowy singiel (5.50 s.) daje mu awans z 21 aż na 7 miejsce światowego rankingu. Nas jednak dużo bardziej interesuje inny wynik tego amerykańskiego zawodnika. W drugiej rundzie piramidy uzyskał średnią 2.28 s. (2.12/ 2.40/ 2.42/ 1.95/ 2.33). 

To druga średnia świata! Tylko o 0.14 s. wolniejsza od rekordu globu, który również należy do Drew. W tej chwili w pierwszej dziesiątce światowego rankingu aż 7 wyników to czasy tego zawodnika a w pierwszej setce można ich naliczyć aż 24. A do tego ma jeszcze 22 single w pierwszej setce najlepszych singli, w tym rekord świata - 1.32 s. 

Ale jak widać to ciągle za mało i drzemie w nim niesamowity potencjał. W wywiadzie na początku sierpnia Drew wspominał, że jego bestowa średnia z 12 jest wolniejsza niż oficjalna średnia. Trochę się zmieniło od tamtej pory. Tydzień temu opublikował film z domowego treningu - ze średnią z 12 ułożeń 2.07 s. i średnią z 5 - 1.82 s.

Pokazał również (póki co w warunkach domowych), że jest realne ułożenie piramidki poniżej 1 sekundy!

Trzeba przyznać, że robi wrażenie! I pozwala realnie spodziewać się niebawem takich wyników na oficjalnych zawodach. W lipcu 2017 roku we Francji, czyli za 8 miesięcy) zawodnicy z całego świata powalczą o tytuły mistrzów globu - zdaje się, że Drew zamierza odzyskać tytuł z 2013 roku :) 

inne z kategorii