Ciekawostki

Skewbańcy!

Kiedy wchodziła do panteonu konkurencji nigdy nie pomyślelibyśmy, że stanie się tak „polska”. Mowa o skewbie, który już od dłuższego czasu nie wychodzi z naszego panowania. W tej chwili do polskich zawodników należy prawie 45% najszybszych singli i niemal 75% najlepszych średnich światowych rankingów. Na 32 rekordy świata 17 należy do Polaków, konkretnie do Łukasza Burligi, Michała Rzewuskiego i Jonatana Kłosko.

Ten ostatni rozpoczął rekordowy rajd w 2014 roku i zgromadził ich na swoim koncie aż dziewięć. I do niego należą aktualne rekordy świata - zarówno w singlu 1.10 s. jak i w średniej 2.51 s. 

Średnia (w której znalazł się jeden DNF) zdecydowanie nie wyczerpuje możliwości tego zawodnika. Możemy się spodziewać jeszcze lepszych wyników... i za takie trzymamy kciuki :) O ile wspomniana średnia została wykręcona nieco ponad dwa tygodnie temu, to singiel utrzymuje się na szczycie już dwa lata i znajduje się na szóstym miejscu rankingu najdłużej utrzymujących się, aktualnych rekordów świata. Jest moc! 

inne z kategorii