Ciekawostki

Najwytrwalsi!

Pisząc ostatnio materiał o naszych skewbowych rekordzistach wpadło nam w ręce i oczy zestawienie najdłużej utrzymujących się, aktualnych rekordów świata. I zainteresowało nas bardzo, bo polscy zawodnicy zajmują tam połowę pozycji! :) 

Na pierwszym miejscu od prawie czterech lat znajduje się rekord Marcina Kowalczyka w multiblindfoldzie. Mimo wielu prób żadnemu zawodnikowi nie udało się pokonać wyniku Maskowa i ułożyć więcej niż 41 kostek. A nasz zawodnik nie oddaje rekordu świata w tej konkurencji już od ponad 5 lat - pierwszy z ośmiu kolejnych ustanowił pod koniec czerwca 2012 roku. 

Czwarte i dziewiąte miejsce zestawienia należą do rekordów Jakuba Kipy. Pierwszy był rekord w singlu wykręcony podczas turnieju w Radomsku w 2015 roku - rewelacyjne 20.57 s. 

A w czerwcu 2016 roku dołożył do tego również najlepszą średnią - 28.16 s. I o ile jego średnia jest tylko o zaledwie 0.25 s. lepsza od drugiego wyniku świata, to w singlu ma przewagę aż 4 sekund! 

Szóste miejsce w zestawieniu należy do Jonatana Kłosko i jego skewbowego rekordu 1.10 s., który wykręcił podczas turnieju Śląskiej Ligi w Wodzisławiu Śląskim w 2015 roku.

Ósme miejsce zajmuje Maciek Czapiewski z niesamowitym singlem w 2x2x2 z ubiegłorocznego turnieju w Grudziądzu - 0.49 s. Co ciekawe, niedawna średnia Maćka - rekord Europy 1.46 s. jest zaledwie jedną setną gorsza od rekordu świata. Może więc niebawem... :) 

inne z kategorii