Ciekawostki

Krótkie podsumowanie pierwszego dnia Mistrzostw Świata

W trakcie pierwszego dnia Mistrzostw Świata, które właśnie zaczęły się w Australii, rozdano tylko trzy komplety medali. 

Pierwsze medale zawodnicy zdobyli w układaniu kostki 3x3x3 stopami. Przypomnijmy, że to ostatnie mistrzostwa, na których pojawia się ta konkurencja, ponieważ od przyszłego roku zostanie usunięta z oficjalnego zestawu. Z tego powodu ostatnim mistrzem świata w tej konkurencji jest Malezyjczyk Lim Hung, a jego średnia 23.29 jest nowym rekordem Azji. Wicemistrzem został Mohammed Aiman Koli z Indii (średnia 30.15). A brąz wywalczył Henri Gerber z Niemiec (średnia 31.27). 

Drugą medalową konkurencją było układanie kostki 4x4x4 z zamkniętymi oczami. Pisaliśmy o tym już wcześniej. Złoto zdobył Stanley Chapel (nowy rekord świata 1:08.07), srebro przypadło obrońcy tytułu z Paryża Billowi Wangowi (2:12.30), a brąz Neelowi Gore'owi (2:26.14).

Trzecią konkurencją, w której zapadły ostateczne rozstrzygnięcia jest układanie kostki 3x3x3 w najmniejszej liczbie ruchów (FMC). Na potwierdzenie wyników musieliśmy czekać długo, ponieważ sprawdzenie wszystkich rozwiązań wymaga czasu. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Christopher Chi z USA oraz Fristian Fushada z Indonezji (średnie 25.33, singiel 24). Zaś trzecim miejscem podzielili się Jan Bentlage z Niemiec i Sebastiano Tronto z Włoch (średnie 25.66, singiel 24). W opinii zawodników scramble były trudne. 

inne z kategorii