Ciekawostki

Trzeci dzień Mistrzostw Świata. Podsumowanie.

Dziś nie doczekaliśmy rekordów świata, co nie oznacza, że dzień nie obfitował w ciekawe wydarzenia. Dzień rozpoczęły zmagania w kostce 2x2x2. Tutaj najlepszy w pierwszej rundzie okazał się były rekordzista świata, Grek, Antonie Paterakis ze średnią 1.44 s. Z Polaków Janek Zych zameldował się najwyżej ze średnią 2.30 s. Dało mu to 21 miejsce.

Następnie byliśmy świadkami zmagań w układaniu kostki 3x3x3 jedną ręką (OH). Zdominował je faworyt Max Park ze średnią 9.67 s. Michał Rzewuski był 17 ze średnią 13.37 s. Jutro jeszcze dwie rundy tej konkurencji.

W dwóch rundach kostki 4x4x4 zmagania przebiegały pod dyktando trójki zawodników: Maxa Parka, Sebastiana Weyera oraz Ciarana Beahana. Z naszej ekipy do jutrzejszego finału zakwalifikowali się Michał Rzewuski oraz Tymon Kolasiński. 

O zmaganiach w 3x3x3 blindfolded już pisałem. Przyniosły one rekord Europy w średniej, autorstwa Duńczyka  Martina Vædele Egdala, który wykręcił średnią 21.52 s. Ale warto dodać, że Max Hilliard był o krok od wyrównania rekordu świata w singlu, a jego czas - 16.23 s. jest tylko o 0.01 s. gorszy od tego wyniku.

Pierwszą rundę megaminxa zdominował Juan Pablo Huanqui ze średnią 32.78 s. Zaś nasz Jan Zych zajął 7 miejsce, które gwarantuje udział w finale.

Następnie byliśmy świadkami zmagań w królowej konkurencji, czyli kostce 3x3x3. Przyniosły one wiele doskonałych rezultatów. Feliks Zemdegs wykręcił singal 4.82 s. I jest to najlepszy czas w tej rundzie. Wygrał ją Max Park (średnia 5.88 s.), a drugi był Tymon Kolasiński (średnia 6.43 s). Tymonowi zabrakło bardzo niewiele do poprawy rekordu Polski w średniej (6.42 s.). Pierwszą dziesiątkę zamyka Michał Rzewuski ze średnią 7.07 s.

Oficjalne zmagania zakończyły drugie rundy w kostce 5x5x5 oraz skewbie. W 5x5x5 do finału z najwyższych miejsc zakwalifikowali się faworyci: Max Park, Feliks Zemdegs oraz Seung Hyuk Nahm. Zaś w skewbie na pierwszym miejscu uplasował się Carter Kucala (2.72 s), ale tuż za nim zobaczyliśmy Łukasza Burligę (2.86 s.) oraz Michała Rzewuskiego (2.92 s.). 

Wieczorem lokalnego czasu odbyło się już tradycyjne Cup of Nations. W finale spotkały się drużyny Niemiec oraz USA. Wygrali Niemcy w składzie: Cornelius Dieckmann, Sebastian Weyer oraz Philipp Weyer. W zespole USA zaś zobaczyliśmy Maxa Parka, Patricka Ponce'a oraz Lucasa Ettera. 

Jutro ostatni dzień zmagań. Od godziny 5 rano w Polsce (13.00 w Australii) odbywać się będą finały. Można je śledzić na twitchuWynik live są na cubecomps. 

inne z kategorii