Ciekawostki

Z miłości do sześcienności!

Jak przystało na 14 lutego przesyłamy Wam dzisiaj mnóstwo miłości. A że naszą miłością są łamigłówki to mamy dla Was przy okazji małe rekordowe co nieco - o tym, jakie są efekty miłości i pasji do kostek :) 

Zaczęliśmy właśnie 17 sezon polskiego spoeedcubingu. Niestety, z racji obostrzeń wywołanych pandemią nie mamy na razie możliwości rywalizacji przy stackmatach. Ale głęboko wierzymy, że nadrobimy wszystko jak tylko będzie to możliwe.

W trakcie minionych lat wykręcono na świecie ponad 1000 rekordów świata, z których 10% zależy do polskich zawodników! :) W tej chwili do Polaków należą cztery najlepsze wyniki globu: singiel w 2x2x2, singiel i średnia pyraminx oraz średnia w skewbie. Autorami tych wyników są nasi mistrzowie: Maciej Czapiewski, Dominik Górny, Łukasz Burliga i Tymon Kolasiński.

Ale to nie wszystko. Na listach rankingowych światowego zestawienia najlepszych wyników polskich nazwisk jest o wiele więcej. Poniżej tabelka, w której znajdziecie informację o miejscach Polaków w pierwszej dziesiątce ogólnoświatowego zestawienia singli i średnich wszystkich oficjalnych konkurencji. 

Gratulujemy naszym zawodnikom świetnych osiągnięć i mamy nadzieję, że pasja i miłość do łamigłówek pozwoli im na dalszy rozwój i przekraczanie kolejnych kostkowych granic. 

inne z kategorii