Ciekawostki

Za nami BrizZon Side Open 2021!

ak jak w roku 2020 do Poznania znowu zjechali się speedcuberzy specjalizujący się w konkurencjach side'owych. W zawodach BrizZon Side Open 2021 wzięło udział 25 osób.

Konkurencję 3x3x3 bez patrzenia zwyciężył z singlem 20.72 s Krzysztof Bober . W finale udało mu się też wykręcić średnią 22.42 s, która jest nowym rekordem Polski, poprawionym o ponad sekundę. Temu zawodnikowi udało się też zwyciężyć w układaniu wielu kostek 3x3x3 bez patrzenia. Triumf zapewnił sobie, uzyskując 40 punktów (45/50, 58:41). Warto zauważyć, że od pobicia rekordu Europy dzieliło go ułożenie jednej z pięciu pomylonych kostek. Rekordzistą od 2013 roku z 41 punktami (41/41, 54:14) wciąż pozostaje Marcin Kowalczyk.

Bardzo ciekawie wyglądało podium w Clocku, w którym ze średnią 6.64 s zwyciężył Przemysław Rogalski. Drugie miejsce wywalczył Hubert Firek (6.67 s), a trzeci był Karol Piskorek (6.68 s). Jest to z pewnością jedna z najmniejszych różnic w wynikach wszystkich osób na podium w historii tej konkurencji.

W megaminxie swój pierwszy złoty medal na oficjalnych zawodach wywalczył Dominik Unijewski. Zwycięstwo zapewnił sobie średnią 1:04.83 s. Ostatnią z rozgrywanych konkurencji na tym turnieju był square-1, w którym z wynikiem 11.47 s i ogromnym zapasem nad resztą rywali zwyciężył Maksymilian Misiak. Dla tego zawodnika też jest to pierwszy złoty medal na oficjalnych zawodach.

Wszystkie wyniki z tych zawodów możecie zobaczyć na stronie WCA Live.