Ciekawostki

Premiera filmu "Speedcuber"

W 2018 roku gnieźnieńscy pasjonaci speedcubingu oraz filmu postanowili połączyć swoje zainteresowania. Powstał projekt Speedcuber - amatorskiego pełnometrażowego filmu ze speedcuberami w roli głównej.

 

Jeszcze w 2018 roku zostały nagrane pierwsze sceny. Nagrywanie trwało wiele miesięcy, co jest zrozumiałe, ponieważ scenariusz miał ponad sto stron. Warto dodać, że w pewnym momencie zorganizowano zbiórkę w celu wsparcia projektu. Zebrano 5 500 zł, dzięki czemu cel zbiórki został osiągnięty, a prace nad filmem mogły zostać zakończone.

 

Pewnie wielu czytelników kojarzy film dokumentalny “Speedcuberzy”, którego premiera miała miejsce w 2020 roku. Innych filmów dokumentalnych o tematyce speedcubingu lub kostki Rubika było wiele, ale autorzy filmu “Speedcuber” zapewniają, że ich dzieło będzie wyjątkowe: nie jest to kolejny film dokumentalny, ale fabularny.

 

Po czterech latach film został ukończony i już niebawem trafi do pierwszych widzów. W sobotę 26 marca 2022 r. o godzinie 18:00 w CK eSTeDe przy Roosevelta 42 w Gnieźnie odbędzie się pokaz otwarty. Wstęp jest bezpłatny, jednak swój udział należy potwierdzić w biurze eSTeDe (w godzinach 8:00-16:00).

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną filmu na Facebooku, na której relacjonowano postęp w tworzeniu filmu: https://www.facebook.com/speedcuberfilm

 

Z twórcami można skontaktować się poprzez Facebook lub e-mail: speedcuberfilm@gmail.com 

 

Jeszcze raz zapraszamy do CK eSTeDe 26 marca!

 

 

 

inne z kategorii