Działalność oficjalna

Michał Rzewuski pierwszy w Kielcach!

Za nami Kielce Cube Days 2017, drugi oficjalny turniej speedcubingowy, który odbył się w tym mieście. Dwa dni zawodów, zorganizowanych pod dowództwem Przemka Piątka i delegowanych po raz pierwszy przez Wojciecha Szatanowskiego, były po brzegi wypełnione kostkową i kubeczkową rywalizacją na najwyższym światowym poziomie. 

W 3x3x3 zwyciężył, po raz dziesiąty w tym sezonie, Michał Rzewuski - tym razem ze średnią 7.69 s. (którą notabene wyrównał swojego dotychczasowego besta). Jest też autorem najszybszego singla zawodów - 6.64 s. Drugie miejsce wywalczył nasz gość z Wielkiej Brytanii Breandan Vallance, który w finale uzyskał wynik 8.84 s. Na trzecim miejscu, z rezultatem 9.03 s., uplasował się Jakub Kipa.

Michał, poza zwycięstwem w głównej konkurencji, zajął również czołowe miejsca w 4x4x4 (32.87 s.) i skewbie (2.75 s.). W najmniejszej kości najszybszy był Łukasz Burliga (2.49 s.), a w układaniu trójki jedną ręką - Igor Kowalczyk (12.81 s.). Kostkę bez patrzenia najszybciej ułożył Kamil Przybylski (28.76 s.), który został również zwycięzcą układania wielu kostek bez patrzenia. Podjął próbę pobicia WR-a, jednak udało mu się ułożyć tylko 36 z 46 zadeklarowanych kostek. W piramidzie, gdzie spotkali się czołowi polscy zawodnicy, tym razem najlepszy był Rafał Waryszak (2.49 s.), z kolei w układaniu clocka nikomu nie udało się pokonać Przemka Rogalskiego (8.19 s.).

Na koniec dwie konkurencje, które doczekały się na tym turnieju rekordów Polski. W finale megaminxa Jan Zych zwyciężył średnią 48.10 s. i przy okazji ustanowił nowy rekord kraju w singlu. Z kolei Michał Krasowski wygrał square'a ze średnią 11.68 s., po tym jak w pierwszej rundzie wykręcił NR-a, również w średniej.  Warto jeszcze na koniec wspomnieć, że nasi skewberzy zaserwowali nam prawdziwą ucztę. Mimo, że zwyciężył Michał Rzewuski, w pierwszej rundzie rekord świata w średniej wyrównał Łukasz Burliga, a w drugiej rundzie poprawił go Jonatan Kłosko! Prawdziwa światowa czołówka! Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie Speed Days Kielce 2017

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałe emocje i na koniec zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia autorstwa niezrównanego Tomasza Burligi.

inne z kategorii