Działalność oficjalna

Igor Ośmiałowski triumfuje na GLS Cup V 2017!

Za nami dwa dni kostkowej rywalizacji w Gdańsku. Podczas minionego weekendu po raz piąty w tym roku spotkała się Gdańska Liga Speedcubingu. Tym razem prawie 80 osób z całej Polski walczyło o najlepsze wyniki w ośmiu oficjalnych konkurencjach. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali dwaj delegaci - Adam Polkowski i Wojtek Szatanowski, który od października zasilił szeregi gdańskich speedcuberów. Wśród uczestników trzynastu wykręciło swoje pierwsze oficjalne wyniki. 

W 3x3x3 najlepszym wynikiem może się pochwalić Igor Ośmiałowski, który w finale wykręcił średnią 8.62 s. Kilkanaście setnych gorszy wynik uzyskał tym razem Michał Rzewuski (8.80 s.), ale do niego i tym razem należał najlepszy singiel turnieju - 6.53 s. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Czapiewski z wynikiem 9.03 s. Zapraszamy do obejrzenia ułożeń wszystkich finalistów.

W 2x2x2, ze świetną średnią 1.72 s., najlepszy był Maciej Czapiewski, a w 4x4x4 najlepszym wynikiem może pochwalić się Wojciech Knott (33.10 s.). Witali Bułatow potrzebował 38.32 s. by ułożyć kostkę z zamkniętymi oczami, a Marcin Stachura średnią 27.33 ruchu ustanowił nowy rekord Polski w układaniu kostki najmniejszą liczbą ruchówMichał Rzewuski zgarnął złoto w układaniu kostki jedną ręką (15.16 s.) i skewbie (3.18 s.). Piramidę zdominował Tymon Kolasiński, który w finale konkurencji postarał się o dwa nowe życiowe besty - zwyciężył ze średnią 2.42 s. (o setną gorszą od rekordu Polski), a w jej skład wchodził singiel 1.70 s. Po wszystkie wyniki turnieju zapraszamy na stronę Cube Comps GLS Cup V 2017

NIe możemy nie wspomnieć o rosnącej w siłę młodszej części GLS-owej społeczności. Na ostatnim turnieju byliśmy świadkami rekordu Polski w wykonaniu pięcioletniej Lilki Polkowskiej, która została najmłodszą Polką, która ułożyła kostkę na oficjalnym turnieju. Młodzi adepci układania, na co dzień szkolący swoje umiejętności na zajęciach prowadzonych przez RubiART, nie tylko z zawodów na zawody poprawiają swoje czasy ale rozszerzają swoje działanie wspierając organizatorów w sędziowaniu. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i zapraszamy do galerii zdjęć z dwudniowego zakręcenia, które tradcyjnie już odbyło się w gdańskim hotelu Novotel Marina. Zapraszamy już też na ostatnie tegoroczne zawody cyklu, które odbędą się w połowie grudnia, a które wyłonią najlepszych i najwszechstronniejszych zawodników tego sezonu. Do zobaczenia! :) 

inne z kategorii