Działalność oficjalna

Gdańska Liga na ostatniej prostej!

Przed nami ostateczne starcie tegorocznej Gdańskiej Ligi. GLS Cup Final 2017 to ostatni dzwonek na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej, która podobnie jak rok temu przyniesie nam wiele emocjonujacych rozstrzygnięć :) Przyjrzyjmy się nieco bliżej tabeli ligowej po piątym turnieju :) 

Pierwsze trzy miejsca obstawiają już od kilku turniejów ci sami zawodnicy. Maciek Czapiewski nieznacznie (ze 135 na 120 punktów) zmniejszył przewagę nad drugim w tabeli Michałem Rzewuskim. A że zbliżające się zawody to rywalizacja w czołowych konkurencjach tej dwójki - tu naprawdę walka będzie zacięta.

1Maciej Czapiewski1746 -
2Michał Rzewuski1626 -
3Igor Ośmiałowski1180 -

Na trzeciej pozycji utrzymuje się Igor Ośmiałowski, ale musi być bardzo ostrożny, bo po piętach depcze mu, tym razem już bardzo wyraźnie, Wojtek Szatanowski, który traci do Igora 160 punktów. Dwóch kolejnych zawodników - Michał Wojcieszek i Marcin Stachura - zachowali swoje pozycje i raczej nie powinni się o nie martwić.  

4Wojciech Szatanowski1020  -
5Michał Wojcieszek945  -
6Marcin Stachura931  -

Nie mniej gorąco będzie w końcówce tabeli. Siódme, ósme i dziewiąte miejsce dzieli tylko kilka punktów, wszystko więc rozstrzygnie się w ostatnich ułożeniach turnieju. Zawodnicy muszą bardzo skupić się na swoich startach - każde ułożenie będzie miało znaczenie! Warto zwrócić uwagę na fenomenalny awans Wojtka Knotta, który po zaledwie dwóch turniejach wskoczył na ósme miejsce zestawienia. I na pewno ma apetyt na jeszcze wyższą lokatę!   

7Hubert Kwasigroch709    ↑ +1 (8)
8Wojciech Knott708    ↑ +5 (13)
9Marcin Jakubowski 701    ↓ - 1 (7)
10Tymon Kolasiński610    ↑ +1 (11)

Cały czas trwa walka o ostatnie miejsce w tabeli. Tym razem na 10 miejsce wskoczył Tymon Kolasiński, a wypchnął poza dziesiątkę Kalinę Jakubowską, która teraz zajmuje 12 miejsce. Między nią a Tymonem czai się jeszcze na 11 pozycji Patryk Zawieja, ale ponieważ nie będzie go na finałowym turnieju Kalina ma duże szanse powalczyć o miejsce w dziesiątce.

inne z kategorii