Działalność oficjalna

Simply the best! Najlepsze imprezy minionego sezonu!

Za nami kolejny sezon speedcubingowej rywalizacji. W minionym roku odbyło się 25 oficjalnych turniejów, z których 24 znalazło się w tabeli ankietowych wyników. Ze względu na specyfikę w zestawieniu nie były notowane zawody Poznań Side Challenge, które były też najmniej licznym turniejem. Największą liczbę zawodników zgromadziły (bez zaskoczenia) Mistrzostwa Polski - wzięło w nich udział 190 osób.

Każdy z 24 turniejów był oceniany zarówno przez społeczność, jak i przez delegata zawodów, co pozwoliło nam stworzyć tabelę rankigową ubiegłorocznych imprez. 2/3 imprez uzyskało średnią ocenę powyżej 8 (bardzo dobre), a aż połowa z tej puli osiągnęła oceny powyżej 9 (czyli bardzo dobre+). To bardzo dobry wynik, który pokazuje, jakość i profesjonalizm organizowanych imprez. 

Przyjrzyjmy się bliżej tabeli i zobaczmy, do kogo trafiły laury najprzedniejszych imprez, i które zawody triumfowały w poszczególnych elementach składających się na ostateczną ocenę rankingową. 

Kontakt ze społecznością (9.36) oraz prezentację wyników (9.79) najwyżej ocenili uczestnicy GLS Cup II. Z kolei komfort układania oraz przebywania w strefie startowej (9.43) i oświetlenie stanowisk startowych (9.81) przypadło do gustu uczestnikom GLS Cup I, które były pierwszym turniejem na świeżo wyremontowanej sali :) Warto przy okazji wspomnieć, że wszystkie turnieje tegorocznej edycji Gdańskiej Ligi Speedcubingu znalazły się w pierwszej dziesiątce zawodów! Na koniec ogólna atmosfera (9.86) najlepiej została oceniona przez zawodników uczestniczących w GLS Cup Final.

Natomiast najwyższe noty dotyczące dostosowanie wielkości obiektu do liczby uczestników (10), komfortu przebywania na sali (9.43), prowadzenia zawodów (9.82), budowy harmonogramu (9.27), realizacji harmonogramu (9.89), rozwiązań żywieniowych (9.79) oraz obsługi sędziowskiej (9.3) należały do Byczy Cube Race. 

Wszystkie te wyniki wraz z oceną delegacką (najwyższy wynik w sezonie - 8.38 - uzyskały zawody ŚLS Gliwice) złożyły się na bardzo ciekawe podium. Pierwsze miejsce ubiegłorocznego zestawienia zajęły ex aequo dwa turnieje - Byczy Cube Race i GLS Cup II - każdy uzyskując notę 9.44. Trzecie miejsce również przypadło dwóm turniejom - zajęły je z notą 9.32 Santa Claus Cube Race oraz GLS Cup Final. 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, którzy podjęli się trudu przygotowania zawodów i gratulujemy tym, którzy znaleźli się w czołówce zestawienia. Mamy nadzieję, że rozpoczęty właśnie rok przyniesie nam kolejne turnieje, a organizatorzy będą mieli mnóstwo okazji do zaprezentowania nowych rozwiązań i możliwości, dzięki którym nasze turnieje będą jeszcze ciekawsze! :) 

inne z kategorii