Działalność oficjalna

Kraśnik na dobry początek roku!

Za nami turniej w Kraśniku, pierwsze oficjalne zawody w 2018 roku. W ciągu dwóch dni zawodnicy z całej Polski oraz goście zza granicy, pod okiem delegata WCA Piotra Trząskiego, zmierzyli się w dziewięciu oficjalnych konkurencjach WCA. Rywalizacji kostkowej towarzyszyły też, tradycyjnie w Kraśniku, zmagania speedstackingowe. 

W 3x3x3 pierwsze miejsce zajął, po raz pierwszy w tym sezonie, Michał Rzewuski, w finale osiągając wynik 8.66 s. Drugą lokatę wywalczył średnią 8.86 s. Szymon Malinowski, który również w finale został autorem najszybszego singla turnieju (7.07 s.). Trzecie miejsce zdobył Łukasz Burliga rezultatem 9.10 s.

Michał wynikiem 2.47 s. (nowym bestem) zapewnił sobie również zwycięstwo w skewbie. Łukasz z kolei triumfował w 2x2x2, gdzie zwyciężył średnią 2.68 s.5x5x5, 6x6x6 i 7x7x7 równych sobie nie miał Michał Halczuk, który postarał się o nowe rekordy Polski w 6x6x6 i 7x7x7, a zwyciężył wynikami odpowiednio 1:05.11, 1:49.70 i 2:29.45. W układaniu 3x3x3 blindem rywalom nie dał szans Witali Bułatow wygrywając z wynikiem 38.11 s. Z kolei megaminx to popis umiejętności Jana Zycha, który zaserwował nam nowe rekordy kraju w tej konkurencji i ma duże szanse niebawem zaatakować szczyty europejskich rankingów. W finale pokonał rywali prawie 15-sekundową przewagą i średnią 44.91 s.

Jednak festiwal rekordów zaserwowali nam tym razem nasi piramiderzy. Najpierw Rafał Waryszak wykręcił singla 1.40 s., chwilę potem wynik ten poprawił na 1.30 s. Dominik Górny. Jednak kropkę nad i postawił Tymon Kolasiński, który w drugiej rundzie wynikiem 1.20 s. ustanowił nowy rekord świata. W finale do głosu powrócił Rafał Waryszak, który zwycieżył konkurencję średnią 2.52 s. Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie CubeComps Speed Days Kraśnik 2018.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Tomasza Burligi, którego zdjęcia posłużyły do oprawy poniższego artykułu oraz fotorelacji portalu Krasnik24.pl. A na koniec relacje video - okiem kamery wspomnianego kraśnickiego portalu oraz jednej z uczestniczek zawodów, Oliwii Jaworskiej. Dziękujemy uczestnikom za niezapomniane emocje i mamy nadzieję, że za rok również zawitamy do Kraśnika! 

inne z kategorii