Działalność oficjalna

Startuje Gdańska Liga! Trwa rejestracja na GLS Cup I 2018!

Po owocnych sezonach 2016 i 2017 zapraszamy na pierwszy turniej tegorocznej Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Tak, jak pisaliśmy, w tym roku czeka nas nieco zmian. Pierwszy z sześciu dwudniowych turniejów odbędzie się 3 i 4 marca, tradycyjnie już w gdańskim Hotelu Novotel Marina. O pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej ligi zawodnicy zawalczą zarówno w ośmiu oficjalach (3x3x3, 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3 blindfolded, skewb, megaminx, pyraminx), jak i w pierwszej z kilku przewidzianych w tym sezonie konkurencji nieoficjalnych, o czym nieco więcej poniżej.

Zarejestrować możecie się już teraz na stronie GLS CUP I 2018, zapraszamy też do śledzienia Facebookowej strony Gdańskiej Ligi Speedcubingu

Podczas pierwszej odsłony zobaczymy rywalizację w nieco zmodyfikowanej konkurencji „Kółko i Krzyżyk". Ta stara jak świat gra kończy się, kiedy jeden z graczy ułoży linię z 3 identycznych znaków. Kiedy to się nie udaje gra kończy się remisem. Tutaj będzie zupełnie inaczej - kiedy po 3 ruchach gracz nie uzyska linii, zabawa dopiero się zacznie :) Zawodnik, a w zasadzie drużyna, będzie mogła przekładać swoje znaki, aż taką linię zbuduje! Najciekawsze jest to, że drużyna przeciwna może próbować swoich sił dokładnie w tym samym czasie. Organizatorzy GLS zmodyfikują tę grę, aby połączyć ją nieco z rubikowym światem, ale ogólną zasadę prezentuje poniższe nagranie.

Zawodnicy będą musieli zgłosić drużyny 3-osobowe. Jeden zawodnik może startować tylko w jednej drużynie. Wszystkie zgłoszone drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, gdzie w systemie 'każdy z każdym' wyłonimy po 2 najlepsze ekipy z każdej grupy. Ci zmierzą się w półfinałach oraz finałach konkurencji. Członkowie zwycięskiej drużyny zdobędą po 20 punktów do klasyfikacji generalnej oraz po złotym medalu konkurencji. Rejestracji drużyny można będzie dokonać na miejscu do godziny 12:30.
Czeka nas więc mnóstwo pozytywnej zabawy przy kręceniu i nie tylko :) Zapraszamy!
 

inne z kategorii