Działalność oficjalna

Jonatan Kłosko zwycięża pierwszy turniej Gdańskiej Ligi 2018!

W miniony weekend rozpoczęła sezon Gdańska Liga Speedcubingu. Sobota i niedziela upłynęła w gdańskim hotelu Novotel Marina pod znakiem kostki. Pod okiem delegatów Wojtka Szatanowskiego i Adama Polkowskiego ponad osiemdziesięciu uczestników rywalizowało w ośmiu oficjalnych konkurencjach. Dla osemki z nich gdańskie zawody były zawodniczym debiutem. Gratulujemy i liczymy na obecność na kolejnych turniejach. A teraz prześledźmy, jak przebiegła rywalizacja turniejowa. 

W 3x3x3, po bardzo emocjonującym finale, zwyciężył Jonatan Kłosko, który wykręcił przy okazji nowego besta - średnią 8.20 s. Zaledwie jedną setną gorszy wynik - 8.21 s. - osiągnął Hubert Kwasigroch, bohater finałowej rywalizacji, który z rundy na rundę poprawiał swoje wyniki, co dało mu w ostatecznym rozrachunku poprawę  średniej o 2 sekundy (!). Trzecie miejsce ze średnią 8.27 s. zajął Michał Rzewuski, który w finale wykręcił najszybszego singla spotkania - 6.35 s. Zapraszamy do obejrzenia średnich całej finałowej dziesiątki

Michał do swojej kolekcji medalowej dołączył też złoto w skewbie, gdzie zwyciężył wynikiem 2.83 s. Pod nieobecność Maćka Czapiewskiego pałeczkę lidera 2x2x2 przejął Tymon Kolasiński, który w finale wykręcił średnią 2.21 s. Zajął też pierwsze miejsce w swojej koronnej konkurencji - pyraminxie - gdzie osiągnął wynik 2.64 s. 

W większych kościach, 4x4x4 i 5x5x5, najlepsze wyniki wykręcił Wojciech Knott, który zwyciężył z wynikami 32.05 s. i 1:00.33. Rywalizacja megaminxowa była bardzo wyrównana i przewagą zaledwie kilkunastu setnych wygrał ją Michał Wojcieszek, którego finałowa średnia wyniosła 1:03.07. A przez wszystkie trzy rundy blinda nie dał sobie pozycji lidera odebrać Krzysztof Bober, który zwyciężył wynikiem 30.40 s. i sporą przewagą nad rywalami. Wszystkie wyniki turnieju znaleźć możecie na stronie WCA GLS Cup I 2018

W trakcie turnieju zawodnicy walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej ligi. Można je było zdobyć za miejsca zajęte w poszczególnych konkurencjach oficjalnych oraz również za zwycięstwo w nieoficjalach. Tym razem przeprowadzona została kostkowa wersja gry Tic Tak Toe. Najlepsi w tej rozgrywce okazali się młodsi kostkowicze - wygrała drużyna w składzie Malwina Szopińska, Piotr Szulc i Marcin Kupis. Trzeba przyznać, że rozgrywka dostarczyła emocji i wrażeń nie tylko uczestnikom ale i publiczności, która oglądała rywalizację z ogromnym zainteresowaniem.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia bardzo subiektywnej relacji niepowtarzalnego Franciszka Fidosa. Tym razem ze specjalnym udziałem Kamila z Sieradza, a pod hasłem „Historia kołem się toczy, tylko kto inny w to koło wpada” :) I oczywiście zapraszamy na kolejny turniej GLS, który odbędzie się 7 i 8 kwietnia.

inne z kategorii