Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński najlepszy w Lublinie!

W ostatni dzień czerwca odbyły się szóste zawody z cyklu Lubelskiej Ligi Speedcubingu. W rywalizacji wzięło udział prawie 40 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy pod okiem delegata WCA Radosława Drozdowicza wykręcili wyniki w pięciu konkurencjach.

W 3x3x3 najlepszy rezultat - 8.60 s. - uzyskał Tymon Kolasiński, który jest również autorem najlepszego singla (6.28 s.), a w pierwszej rundzie dodatkowo poprawił rekord Polski w średniej! Drugie miejsce zajął Mateusz Gil z wynikiem 9.86 s. Trzecia lokata trafiła w ręce Wojciecha Weremczuka, który zakończył finałową rywalizację średnią 10.19 s. 

Z układaniem najmniejszej sześciennej łamigłówki najlepiej poradził sobie Michał Krasowski w finale uzyskując średnią 2.46 s. Do niego również należy najlepszy rezultat w skewbie (2.23 s.). W 4x4x4 pierwszą lokatę zajął Tymon z czasem 35.99 s. Jednak tym razem musiał oddał pierwszeństwo w piramidze Rafałowi Waryszakowi, który zwyciężył średnią 2.77 s.

Wszystkie wyniki turnieju znajdziecie na stronie WCA LLS VI 2018. Szóste spotkanie było ostatnim przed wakacjami, teraz zawodników czeka przerwa, a na kolejne turnieje zapraszamy we wrześniu.  

inne z kategorii