Działalność oficjalna

Jan Zych triumfuje w Zamościu!

Za nami kolejne zawody z cyklu projektowego, które w minioną sobotę odbyły się w Zamościu. Wzięło w nich udział prawie 50 uczestników, którzy pod czujnym okiem delegata Grzegorza Łuczyny, zmierzyli się w sześciu oficjalnych konkurencjach. 

W 3x3x3 zwyciężył Jan Zych, który w finale wykręcił średnią 8.70 s. oraz najszybszego singla turnieju (i przy okazji PB) - 6.80 s. Drugie miejsce zajął z wynikiem 8.92 s. Łukasz Burliga. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Tokarski, który zakończył rywalizację rezultatem 9.60 s. 

Do Janka należały też najlepsze wyniki w 2x2x2 (2.08 s. z bestowym singlem 0.60 s.) i oczywiście w megaminxie (42.23 s.). Z kolei Łukasz sięgnął po laury w 4x4x4 (34.06 s. z bestowym singlem 26.99 s.) oraz w 3x3x3 OH (14.00 s.). Z piramidą najlepiej poradził sobie Dominik Górny, który w finale uzyskał średnią 2.91 s. Wszystkie wyniki zmagań możecie prześledzić na stronie WCA Project Zamość 2018.  

Ale, ale... nie były to zwykłe zawody :) Nietypowe było ich miejsce, bo odbyły się w kręgielni Balaboom! Nie bez powodu, bowiem po zakończeniu speedcubingowej rywalizacji uczestnicy zmienili kostki na... kule i zmierzyli się nie przy stackmatach, a na torach :) Czy dobrze się bawili - zobaczcie sami w galerii zdjęć. Fotki do niej (zarówno z pozawodowej integracji jak i samego turnieju) cykał i podzielił się nimi niezrównany Tomasz Burliga :) 

inne z kategorii