Działalność oficjalna

Mistrzostwa Polski 2018

Opadł już kurz po mistrzostwach Europy, zawodnicy wrócili do domów, a niektórzy zdążyli z sukcesami wystartować w kolejnych międzynarodowych turniejach.  Nadszedł jednak czas, kiedy to uwaga naszej społeczności skupia się na najważniejszej polskiej imprezie sezonu 2018! 

W dniach 26-28 października najlepsi polscy zawodnicy zmierzą się we wszystkich oficjalnych konkurencjach podczas Mistrzostw Polski w Speedcubingu 2018. Tegoroczna walka odbędzie się w Bydgoszczy, a organizacja eventu została powierzona doświadczonej ekipie RubiART / GLSPrzeglądając stronę natychmiast rzucają się w oczy niespotykane dotąd rozwiązania. Pierwsze, co zwraca uwagę, to nietypowa lokalizacja zawodów. Będzie nią jedna z największych galerii handlowych w tej części Polski - Zielone Arkady. Rywalizacja będzie prowadzona na specjalnie zbudowanej w tym celu scenie, a cała strefa turnieju zostanie ulokowana na głównym placu eventowym w obiekcie. Budziło to zastrzeżenia World Cube Association, która obawiała się o regulaminowe przeprowadzenie konkurencji wymagającej ciszy. Na drodze negocjacji pierwszy dzień turnieju został przeniesiony do innego obiektu, gdzie pierwszego dnia rozegrane zostaną niemal wszystkie problematyczne konkurencje. Lokalizacja konkurecji piątkowych zostanie podana w najbliższych dniach.  
Dużą rewolucją w stosunku do poprzednich edycji mistrzostw Polski jest system rejestracji. Przede wszystkim będą to zawody, na które nie mają wstępu debiutanci. Dodatkowo każdej konkurencji strzegą ostre limity startowe, które wymagają od zawodników ponadprzeciętnych umiejętności. 
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że rejestracja podzielona jest na cztery dwutygodniowe okresy. Im szybciej będziemy chcieli się zarejestrować, tym lepszy poziom sportowy musimy wykazać w rankingach WCA. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet najsłabszy zawodnik, któremu uda się zakwalifikować do mistrzostw, będzie jednoznacznie dobrym speedcuberem. Nie powinno zatem dojść do kontrowersyjnych sytuacji, w których czołowi zawodnicy nie zdążą zarejestrować się na mistrzostwa. 


Na sam koniec trzeba zaznaczyć, że podczas tegorocznej edycji emocje zawodników dodatkowo podgrzeją nagrody, jakie ufundowali sponsorzy wydarzenia  (firma Rubik's oraz właściciel obiektu Zielone Arkady). Pula nagród finansowych wynosi ponad 10 000 zł, a zwycięzca głównej konkurencji wróci do domu bogatszy o 2000 zł! 

Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje oraz na start rejestracji, która rozpoczyna się 16 sierpnia tego roku. Kto tym razem zostanie mistrzem Polski w układaniu kostki Rubika na czas, przekonamy się za niespełna 3 miesiące. Jest jednak niemal pewne, że znajduje się on na poniższej fotografii :)

Autor: Adam Polkowski

Witam serdecznie każdego, kto zechciał przeczytać te kilka słów, które chciałbym o sobie napisać:)
Idąc śladem mojego przyjaciela Adasia Joksa, zast…

inne z kategorii