Działalność oficjalna

Maciek Czapiewski zwycięża GLS Cup IV 2018!

W miniony weekend odbyła się czwarta odsłona tegorocznej Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Hotel Novotel Marina zgromadził tym razem ponad 90 uczestników, którzy pod okiem delegatów Adam Polkowskiego i Wojtka Szatanowskiego rywalizowali w dziewięciu oficjalnych konkurencjach.

W 3x3x3 zwyciężył Maciej Czapiewski, który w finale wykręcił nową bestową średnią 7.97 s. Drugie miejsce zajął Tymon Kolasiński z wynikiem 8.09 s. Do niego należał też najszybszy singiel turnieju - finałowe 5.76 s. Trzecią lokatę wywalczył rezultatem 8.19 s. Łukasz Burliga

Rywalizację FM-ową ze średnią 30.33 i nowym rekordem Polski w singlu wygrał Marek Pepke, który zafundował sobie piękny prezent na urodziny :) Jan Zych uzyskał najlepszą średnią w finale megaminxa (40.61 s.) a w pierwszej rundzie poprawił dodatkowo rekord Polski. Podobnie rozegrała się walka w square-1. Wygrał go wynikiem 10.02 s. Michał Krasowski, który w pierwszej rundzie wykręcił NR-a w singlu - 7.63 s.

W układaniu stopami i układaniu clocka najlepsze wyniki osiągnął Wojciech Knott wykręcając średnie odpowiednio 36.71 s. i 5.67 s. W piramindzie również obeszło się bez niespodzinanek - triumfował Tymon ze średnią 3.19 s. W skewbie tym razem rywali pokonał Łukasz Burliga, który zakończył turniej średnią 2.71 s. A jedyna konkurencja blindowa podczas turnieju - 5x5x5 bez patrzenia - była spektaklem jednego autora, udało się to tylko Grzegorzowi Jałosze, któremu próba zajęła 5:55.06.  

Wszystkie wyniki możecie znaleźć na stronie WCA GLS Cup IV 2018. Zapraszamy też do galerii zdjęć z wydarzenia i krótkiej relacji autorstwa Grześka Pacewicza. I zapraszamy na kolejnego GLS-a, który za niecałe dwa miesiące :) 

inne z kategorii