Działalność oficjalna

Michał Rzewuski triumfatorem GLS Cup V 2018!

Za nami ostatni weekend przed starciem gigantów czyli Mistrzostwami Polski 2018. Zawodnicy nie zmarnowali tej okazji i zmierzyli przy stackmatach w Pszczynie  i Gdańsku.  Dla Gdańskiej Ligi było to już piąte, przedostatnie spotkanie w tym sezonie. Ponad 80 uczestników rywalizowało w siedmiu oficjalnych konkurencjach.

W 3x3x3, po emocjonującym finale, zwyciężył Michał Rzewuski ze średnią 7.69 s. Drugie miejsce zajął Tymon Kolasiński z wynikiem 7.88 s. (i najszybszym singlem turnieju - półfinałowym 6.16 s.). Trzecią lokatę rezultatem 8.19 s., wywalczył Maciej Czapiewski.

Tymon zajął też czołowe miejsca w 2x2x2 (2.01 s.) i piramidzie (3.21 s.). W 3x3x3 OH wynikiem 11.52 s. (o krok od rekordu Europy) zwyciężył Karol Zakrzewski. W skewbie nie było mocnych na Michała Rzewuskiego, który zakończył rywalizację średnią 2.72 s.

W układaniu czwórki bez patrzenia, po fantastycznym pojedynku zwyciężył Grzegorz Jałocha z czasem 2:17.20. A w multiblindzie najlepszą próbę (35/42 w czasie 59:39) zanotował na swoim koncie Kamil Przybylski. Wszystkie wyniki znajdziecie na stronie Cube Comps GLS Cup V 2018

Warto zaznaczyć, że w GLS-owym turnieju do grona speedcuberów dołączyło kilkunastu nowych adeptów - mamy nadzieję, że spodobała im się kostkowa przygoda i zostaną z nami na dłużej :) A poza oficjalnymi zmaganiami uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w konkurencji, która wymagała sporo sprytu i koncentracji, a niekoniecznie znajomości algów :) Mowa o Tower 7 czyli budowaniu na czas wieży z siedmiu kostek Rubika. W tych zmaganiach wzięli udział nawet rodzice naszych zawodników, a emocje towarzyszyły nam do samego końca. Ostatecznie najlepszym w tej konkurencji okazał się Filip Chodziutko.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia i już dziś zapraszamy na finałową odsłonę ligi w pierwszy weekend grudnia.  

inne z kategorii