Działalność oficjalna

FMC Europe po raz piąty!

Za nami FMC Europe 2019 - największa FM-owa impreza na naszym kontynencie! Już po raz piąty udało się zgromadzić w jednym czasie entuzjastów tej niezwykle ciekawej ale i wymagającej konkurencji.

W tym roku w rywalizacji wzięło udział 258 osób, które rozsiane były w różnych zakątkach naszego kontynentu w aż 24 krajach. Wśród zawodników najliczniejsza okazała się polska ekipa - dwie lokalizacje (Gdańsk i Dąbrowa Górnicza) zgromadziły łącznie 34 osoby. Tuż za nami w 31-osobowym składzie zameldowała się drużyna Wielkiej Brytanii, a 21 zawodników wzięło udział w zmaganiach w Hiszpanii.

A jak wyglądało podium? W tym roku ponownie zabrakło na najwyższych stopniach podium zawodników niemieckich. Zwykle są wysoko notowani w konkurencji FM-owej, ale zdaje się, że ich dominacja powoli odchodzi do przeszłości :) Tym razem podium zostało zdominowane przez ekipę z Wielkiej Brytanii, z udziałem jednego z naszych południowych sąsiadów.

Pierwsze miejsce zajął Harry Savage z wynikiem 26.33 (24/ 30/ 25). Drugie miejsce z taką samą średnią i tylko o jeden ruch słabszym singlem (25) wywalczył Daniel Sheppard. Trzecie miejsce ex aequo z identycznymi wynikami - średnia 27.67 (26, 28, 29) - zajęli Karam Al-Robaie i reprezentant Czech Matěj Grohmann. Matej swój wynik wykręcił w Dąbrowie Górniczej, stąd też tam również zajął pierwsze miejsce. Z racji podiumowego składu wyspiarze uzyskali też najlepszą średnią podium krajowego. Drugie miejsce z wynikiem 29.11 zajęła ekipa niemiecka, a trzecią lokatę wywalczyli rezultatem 29.89 zawodnicy węgierscy.

Nasza reprezentacja uzyskała podiumowy wynik 30.11, co dało jej czwarte miejsce w zestawieniu. Wśród 'naszych' najlepszy wynik wykręcił Jan Zych - 29.00 (27/ 28/ 32), przed Markiem Pepke - ze średnią 30.67 (33/ 35/ 24) i najlepszym singlem wśród naszej ekipy - i Szymon Jeziorski z rezultatem również 30.67 (28/ 34/ 30).  Powyższe wyniki dały naszym chłopakom odpowiednio 13, 17 i 18 miejsce w klasyfikacji europejskiej.

Wszystkie wyniki (zarówno polskich jak i pozostałych zawodników) możecie prześledzić na stronie WCA FMC Europe 2019. Jak już wspominaliśmy nasza ekipa rywalizowała w dwóch miejscach - na północy i na południu. W podziale na lokalizacje polskie podium ukształtowało się następująco:

GdańskDąbrowa Górnicza
I miejsceMarek Pepke - 30.67Jan Zych - 29.00
II miejsceKacper Rafalski - 32.67Szymon Jeziorski - 30.67
III miejsceWojciech Szatanowski - 36.00Jakub Bartos - 31.00

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i tak liczną frekwencję. Cieszy nas bardzo rosnąca popularność FM-a w naszym kraju. Mamy nadzieję, że entuzjastów tej konkurencji będzie przybywać. Wszystkim, szczególnie zwycięzcom, gratulujemy fajnych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych  FM-owych zmaganiach! :)