Działalność oficjalna

Szczytno po raz pierwszy!

W minioną sobotę, 30 marca, odbyły się pierwsze oficjalne zawody w Szczytnie. Debiutancki turniej to efekt pracy i zaangażowania Grzegorza i Jakuba Pacewiczów, którzy po kilku latach uczestnictwa jako zawodnicy postanowili podjąć się zorganizowania turnieju w swoim mieście.

Pod okiem delegata WCA Adama Polkowskiego 41 uczestników zmierzyło się w sześciu oficjalnych konkurencjach. Wyniki tych zmagań możecie prześledzić na stronie Cube Comps Szczytno Open 2019

W trójce najlepszy wynik w finale  - 7.50 s. - osiągnął Michał Rzewuski, który dodał do tego również najlepszego singla spotkania - półfinałowe 6.42 s. Warto wspomnieć, że kilkunastu setnych zabrakło Michałowi do pobicia rekordu kraju - w półfinale wykręcił średnią 6.84 s.  Drugie miejsce z rezultatem 10.56 s. zajął Marcin Stachura. Tuż za nim, na trzeciej pozycji, ulokował się Adrian Dębski, który tę pozycję zapewnił sobie nowym PB 10.77 s.

Michał wywalczył złoto również w 2x2x2 wynikiem 2.97 s. i skewbie, gdzie był bezkonkurencyjny wyprzedzając drugiego Marcina Stachurę o 2,5 sekundy. W piramidzie złoto zdobył Maciej Jabłoński, który nie dał sobie odebrał pierwszeństwa przez wszystkie rundy, a zwyciężył ostatecznie średnią 3.52 s. Konkurencje blindowe należały w całości do Witalego Bułatowa, który jako jedyny zapamiętał i ułożył kostkę 4x4x4, a zajęło mu to 6:29.43. Do tego dołożył najlepszy wynik w układaniu bez patrzenia trójki, gdzie w finale pokonał Adriana Dębskiego o zaledwie dziesięć setnych i najwyższe miejsce podium wywalczył czasem 43.17 s.

Warto wspomnieć, że wśród uczestników aż 18 uczestniczyło w oficjalnych zmaganiach po raz pierwszy! To niemal połowa zawodników! Mamy nadzieję, że zostaną z nami na dłużej i będziemy mogli spotykać się przy stackamatach na kolejnych turniejach.

Gratulujemy uczestnikom osiągniętych wyników, a Gregorzowi i Jakubowi debiutu organizatorskiego. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się z nimi w Szczytnie jeszcze nie raz :)

Na koniec zapraszamy do przejrzenia kilku ujęć uchwyconych fotograficznym okiem portalu Miasto Szczytno, które posłużyły również za oprawę niniejszego materiału.