Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński zwycięża GLS Cup I 2019!

W przedświąteczny weekend, 13 i 14 kwietnia, odbyły się pierwsze zawody tegorocznej edycji Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Prawie dziewięćdziesiąt osób wzięło udział w dwudniowej rywalizacji, w której pod okiem delegatów Adama Polkowskiego i Przemysława Rogalskiego uczestnicy zmierzyli się z siedmioma oficjalnymi konkurencjami WCA. 

W 3x3x3 zwyciężył Tymon Kolasiński ze średnią 6.95 s. i najlepszym singlem spotkania - wykręconym w pierwszej rundzie 5.66 s. Drugie miejsce wywalczył Michał Rzewuski wynikiem 8.40 s. Trzeba przy tym wspomnieć, że w pierwszej rundzie konkurencji ta dwójka stoczyła niesamowity pojedynek na średnie - zaledwie setne dzieliły ich od rekordu kraju. Trzecie miejsce rezultatem 8.95 s. zapewnił sobie Maciej Czapiewski

Trójkowi podiumowicze w zasadzie podzielili się też zwycięstwami w pozostałych konkurencjach. Wyjątkiem jest megaminx, gdzie z wynikiem 48.40 s. najlepszy okazał się Maksymilian PiskorowskiTymon, poza trójką, zgarnął też złoto w pyraminxie (3.17 s) i 4x4x4 (32.01 s.), gdzie w pierwszej rundzie wykręcił dodatkowo nowy rekord PolskiMichał zwyciężył w 3x3x3 OH (12.55 s.) oraz skewbie (2.53 s.), a Maciek nie dał szans rywalom w 2x2x2, gdzie wygrał z rewelacyjnym wynikiem 1.61 s.  Wszystkie wyniki turnieju możecie znaleźć na stronie WCA GLS Cup I 2019

Dla kilkunastu uczestników były to pierwsze oficjalne zawody - głęboko wierzymy, że nie będą ostatnie i zobaczymy się z nimi na kolejnych turniejach :) Po raz pierwszy w historii gdańskich zmagań ligowych pojawiły się kategorie wiekowe. W każdej z nich zostali nagrodzeni najlepsi podiumowicze, a najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach zajęli:

do lat 10 Olaf Kuźmiński13.05  
11-12 latAdam Chodyniecki11.43  
13-14 latIwo Staniszewski11.72 
15-16 latKacper Grzelakowski13.78   

Do tego nagrodzone zostały najlepsze układające panie oraz rodzice speedcuberów - wszystkie te wyniki (włącznie z grupami wiekowymi) składają się na poszczególne klasyfikacje generalne, do których punkty będą zbierane przez cały sezon.

Wśród Pań najlepszy wynik wykręciła Kalina Jakubowska (finałowe 10.18 s.), przed Patrycją Michalską (12.63 s.) i Kingą Klonowską (bestowe półfinałowe 14.40 s.). 

Wśród rodziców, po niesamowitej rywalizacji i mnóstwie fantastycznych emocji, najlepszy rezultat osiągnął Maciej Będziński, który zanotował na swoim koncie pierwszą oficjalną średnią 1:07.26

GLS Cup I był wyjątkowym turniejem dla Wojtka Knotta, dla którego były to setne zawody - na jubilata, tradycyjnie już, czekała specjalnie na tę okazję przygotowana mozaika, garść wspomnień i gromkie brawa oraz życzenia dalszych wspaniałych sukcesów :)   

Rywalizacji przy stackamatach towarzyszyły nie mniej emocjonujące pojedynki i zmagania przy stanowiskach zawodniczych oraz spotkania i rozmowy :) A to wszystko w przyjaznej atmosferze hotelu Novotel Marina. Możecie to poczuć odwiedzając galerię zdjęć z  wydarzenia, w której turniej swoim okiem uwiecznił Franciszek Fidos :) 

Dziękujemy uczestnikom za fantastyczne emocje i mnóstwo pozytywnej energii i zapraszamy na kolejne zawody Gdańskiej Ligi, które odbędą się już w czerwcu :) 

inne z kategorii