Działalność oficjalna

MP2019 - ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Mistrzostwa Polski w Speedcubingu to najważniejsza impreza w kalendarzu speedcubingowej rywalizacji! Z roku na rok wydarzenie przyciąga najlepszych polskich zawodników, ale również budzi największe emocje. Starania doświadczonych zespołów organizacyjnych spotykają się tu z wysokimi oczekiwaniami uczestników i tak powstają projekty pamiętane przez lata. Z niecierpliwością czekaliśmy na oficjalne informacje dotyczące projektu Mistrzostw Polski 2019. 


W ostatnich latach Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu wybierało zespół organizacyjny spośród zgłoszonych kandydatur. W tym roku zarząd organizacji zdecydował, że organizacją MP 2019 zajmie się Zarząd PSS. Będzie to zatem pierwsza impreza tej rangi, której zespół organizacyjny składa się z  przedstawicieli społeczności speedcuberskich z różnych rejonów Polski. Mamy nadzieję, że olbrzymie doświadczenie członków zespołu przyniesie nam wspaniałe owoce! 

Mistrzostwa Polski 2019 odbędą się w terminie 11-13 października 2019. Główną areną zmagań speedcuberskich MP 2019 będzie legendarna Sala BHP. Jest ona niezwykłym historycznym miejscem w Gdańsku. Łączą się z nią takie wydarzenia, jak strajk sierpniowy, podpisanie porozumień sierpniowych oraz narodziny Solidarności!  Obiekt ma charakter muzealny, więc poza dobrym zapleczem technicznym sam w sobie będzie dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy. Podobnie jak w zeszłym roku, zawody zostaną przeprowadzone w dwóch obiektach. Pierwszy dzień rywalizacji (piątek) odbędzie się w siedzibie GLS - gdańskim hotelu Novotel Marina.

Podobnie, jak w zeszłym roku, również tym razem zawody dedykowane są jedynie dla najlepszych zawodników. Mamy jednak kilka zmian technicznych względem ubiegłorocznej edycji. Przede wszystkim będziemy mieli 3 okresy rejestracji, w których będą obowiązywały różne limity wejścia. Zawody ograniczone są do 150 zawodników. Zrezygnowano z oddzielnych limitów zawodniczych w poszczególnych konkurencjach. Organizatorzy wykorzystali atut wyższego limitu i zaplanowali 4 rundy 3x3x3. Znacząco zmieni się również formuła PROSztafety - zamiast klasycznej rywalizacji 3x3x3 zobaczymy zmagania multikonkurencyjne, które mogliśmy zobaczyć podczas GLS CUP Final 2018.  Poniżej przedstawiamy szczegółowe limity rejestracyjne.

Dalej przedstawiamy planowaną liczbę rund wraz z liczebnością wszystkich konkurencji. 

Warto wspomnieć o nagrodach, jakie zostały zagwarantowane najlepszym zawodnikom. Pula nagród gotówkowych zagwarantowana przez organizatorów wynosi 10 000 zł. Zmieniła się jednak dystrybucja nagród. Zwycięzca głównej konkurencji wzbogaci się o 1000 zł. Za drugie miejsce przewidziano nagrodę 600 zł, a brązowy medalista zainkasuje 400 zł. Pozostałe konkurencje zostały potraktowane równo. Zwycięstwo w konkurencji to 250 zł, drugie miejsce inkasuje 170 zł,  a 3 pozycja gwarantuje 100 zł. Dodatkowo nagrodzona zostanie zwycięska drużyna sztafety multikonkurencyjnej, która za pokonanie rywali inkasuje 640 zł.  Wygląda obiecująco, jednak jakie łączne kwoty wywalczą poszczególni zawodnicy przekonamy się w październiku tego roku.

Poznaliśmy najważniejsze informacje dotyczące projektu MP 2019. Niebawem poznamy kolejne szczegóły dotyczące zakwaterowania, wyżywienia oraz wielu innych aspektów uczestnictwa w turnieju. Tymczasem kostki w dłoń i do treningów!:) Organizatorom za to życzymy cierpliwości i energii do pracy!

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii